Naklejki do szkół – stwórz otoczenie przyjazne nauce i zabawie

0
1515

W szkole zawsze potrzebne jest duże i różnorodne wyposażenie. Dzieci i młodzież przyswajają sobie wiedzę lepiej, jeśli mogą ją wykorzystać w praktyce, lub zostanie ona odpowiednio zobrazowana. Również wszelkie pomoce naukowe powinny być wykonane w atrakcyjnej graficznie formie, aby przyciągały uwagę uczniów.

Dla ruchliwych maluchów

Małe dzieci lepiej czują się w kolorowym, przyjaznym otoczeniu, które proponuje im naukę poprzez zabawę i nie kojarzy się z nudnym siedzeniem w klasie. Wychodząc naprzeciw ich preferencjom, warto zainwestować w ciekawe elementy, które urozmaicą szkolną rzeczywistość. Należeć mogą do nich między innymi naklejki, które umieszczone na ścianach, przedmiotach lub podłodze, tworzą przyjazne dla dziecka otoczenie.

Dla najmłodszych, których rozpiera energia, idealnym sposobem na jej uwolnienie może być ścieżka sensoryczna z linii „Przyroda”, dostępna na stronie akatja.pl. Jest to rodzaj modułowej zabawy, składającej się z szeregu naklejek, które umieszcza się na podłodze. Dzieci, pokonując taką ścieżkę, bawią się, rozładowują nadmiar energii, ale również uczą się kontroli nad własnym ciałem. 

Może to być szczególnie przydatne w miejscach, w których przebywają maluchy z zaburzeniami koordynacji ruchowej. Takie naklejki stanowią zarówno podstawę dla nauczycieli do zorganizowania moderowaniem zabawy, jak i mogą zachęcić dzieci, by same wymyśliły, w jaki sposób je wykorzystają do realizacji swoich pomysłów.

W pracowni Akatja istnieje kilka różnych rodzajów ścieżek sensorycznych, przedstawiających np. ślady słonia albo żabki. Zostały one przygotowane w estetyczny, a jednocześnie nierzucający się w oczy sposób. Dzięki temu nie będą zaburzały wystroju całego wnętrza, niezależnie od tego, gdzie zostaną umieszczone: na korytarzu, w świetlicy czy w pokoju korekcyjnym.

Dla ruchliwych maluchów

Schody do wiedzy

Każdy element szkolnej przestrzeni może zostać zagospodarowany w ciekawy, a jednocześnie zachęcający do nauki sposób. Wiele dzieci narzeka na lekcje matematyki i przymus przyswajania sobie na przykład tabliczki mnożenia. Jednak nauka jej wcale nie musi być trudna, jeśli wykorzystane zostaną w tym celu odpowiednie naklejki na schody. 

Przedstawiają one w barwny sposób trudne działania, dzięki czemu każdy stopień będzie nie tylko służył do pokonywania kolejnych pięter, ale również do nauki. W sposób automatyczny wzrok dzieci skieruje się bowiem na barwną naklejkę z mnożeniem, a kolejne formuły zostaną łatwiej zapamiętane i lepiej utrwalone.

Nie taki zakaz straszny…

Zarówno dzieci, jak i dorośli, nie lubią zakazów. Jednak najmłodsi znacznie łatwiej zapamiętają je i będą szanować, jeśli zostaną one przedstawione w atrakcyjnej, graficznej formie. Doskonałym przykładem może być naklejka ze strony akatja,pl, mówiąca „Zakaz biegania”. Jest kolorowa, przedstawia biegnącego chłopca i z pewnością będzie bardziej czytelna, niż słowne ujęcie tej normy zachowania, obowiązującej w szkole.

Również inne polecenia, czy trudne zagadnienia, mogą zostać zaprezentowane w podobny sposób. Dzięki temu pomogą zarówno maluchom w nauce, jak i dorosłym w utrzymaniu porządku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here