Najważniejsze informacje o ogrodach zimowych

Ogrody zimowe są coraz popularniejszym rozwiązaniem w polskich ogrodach. Dzięki wysokiemu komfortowi użytkowania oraz przydatności, ogrody zimowe w ostatnich latach stają się często nieodzownym elementem rodzin, które bardzo sobie cenią kontakt z naturą nawet podczas mroźnych dni. Na jakie najważniejsze pytania trzeba sobie odpowiedzieć przed postawieniem takiego ogrodu u siebie?

Zimowe ogrody: ogrzewane czy nieogrzewane?

Jednym z podstawowych pytań jest kwestia ogrzewania w naszym ogrodzie zimowym. Na ogrzewanie powinniśmy postawić w momencie, kiedy wiemy, że w ogrodzie będziemy chcieli spędzać nasz wolny czas. W przypadku, kiedy ogród zimowy będzie jedynie ozdobą, nie ma potrzeby jego ogrzewania. W lecie będzie ono oczywiście nieprzydatne, a zimą będziemy mogli tam przechowywać rośliny lubiące zimno.

Jak uniknąć efektu szklarni?

Efekt szklarni bardzo często można poczuć w ogrodach zimowych szczególnie latem. Tradycyjne szkło będzie nagrzewało się bardzo szybko, co da nam efekt podobny do szklarni. Warto zatem zainwestować w tzw. antisol, czyli szkło barwione w masie. Dodatkowo całość możemy wzmocnić powłoką antyrefleksyjną. Pozwoli to nam rozwiązać problem, który prędzej czy później pojawiłby się w naszym ogrodzie zimowym.

Jakie okna i drzwi wybrać?

Częstym pytaniem przy wyborze wyposażenia ogrodu zimowego jest: jakie okna i drzwi wybrać? Powinny być one w pełni szczelne. Ma to ogromne znacznie w momencie ogrzewania naszego ogrodu. Drzwi i okna wyprodukowane z niskiej jakości materiałów będą przepuszczały ciepło na zewnątrz. Przez to stracimy nie tylko odpowiednią temperaturę wnętrza, ale również pieniądze. Warto zatem wybierać tylko takie wyposażenie, które charakteryzuje się wysoką jakością.

Nie bez znaczenia jest również wybór producenta, u którego będziemy kupowali wyposażenie do ogrodu zimowego. Warto skorzystać w takiej sytuacji z firmy, jak https://www.aliplast.pl/oferta/ogrody-zimowe, która już od wielu lat dostarcza bogaty wybór elementów niezbędnych do zbudowania własnego ogrodu zimowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here