Warszawa ma najwyższe ceny mieszkań w całej Polsce wśród największych miast, ale wcale nie powoduje to małego zainteresowania tymi nieruchomościami. W pierwszej połowie 2017 roku w stolicy odebrano ponad 7,5 tysiąca lokali. Jakie lokalizacje stały się najbardziej popularne w ostatnim czasie?

Zakupienie własnego mieszkania to nie lada wydatek. Warszawa jest jednym z najżywszych rynków mieszkaniowych w Polsce. Do wyboru mamy wiele ciekawych lokali w cenach od około 6 do nawet 10 tysięcy złotych. Wobec tego nabycie mieszkania w Warszawie wymaga wyciągnięcia z portfela niemałej sumy.

Nowe mieszkania w Warszawie buduje się praktycznie wszędzie poza Śródmieściem. W centrum dostępne są przede wszystkim lokale używane ze względu na brak dostępnej przestrzeni do budowy nowych. Miasto natomiast coraz bardziej rozrasta się – deweloperzy budują nowe mieszkania na sprzedaż w Warszawie na obrzeżach, gdzie także ceny gruntów są niższe. W związku z tym mogą również zaproponować klientom niższe ceny niż za mieszkania bliżej centrum.

W rankingu najbardziej popularnych dzielnic mieszkaniowych w Warszawie według serwisu Otodom.pl znalazły się różne lokalizacje. Na pierwszej z nich pojawił się Mokotów z 12% udziału w zapytaniach w wyszukiwarce. Na drugiej pozycji jest Ursynów z wynikiem 8%. Chociaż jest to dzielnica położona dalej od centrum Warszawy, to jednak dzięki dostępności metra daje łatwy dojazd do różnych zakątków Warszawy. Trzecią i czwartą pozycję zajęły Śródmieście i Wilanów z 7%. Na dalszych pozycjach znalazły się Wola, Białołęka oraz Bemowo. Warto wskazać tu w szczególności na Białołękę, gdzie obecnie możemy kupić jedne z najtańszych mieszkań w stolicy.

Jeśli również interesują cię nowe mieszkania na sprzedaż Warszawa oferuje wiele ciekawych propozycji także dla tych osób, które nie mogą pozwolić sobie na wyższe wydatki związane z zakupieniem własnej nieruchomości.

Z aktualnymi ofertami deweloperów możemy zapoznać się już teraz na stronach internetowych deweloperów oraz w ich biurach sprzedażowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here