Nadejście wiosny jakoś magicznie skłania nas do porządków i dokładniejszego przyjrzenia się dekoracjom we wnętrzu. To również dobry czas do odświeżenia mieszkania i zaopatrzenia się w nowe dodatki. Zobaczmy, czym sklepy będą kusić nas w tym sezonie?

Geometria z nutą retro w modnych kolorach

Wiosną 2018 roku bardzo modne będą desenie nawiązujące do nuty retro. Geometria – podobnie jak w 2017 roku – także będzie pojawiać się bardzo często w stylowych aranżacjach. Kontynuacją trendów z poprzedniego sezonu będą figury geometryczne utrzymane w pastelowej kolorystyce (ultra violet, błękit, śmietanka), ale i bardziej intensywnych barwach (karmin, granat, zieleń). Sporym powodzeniem cieszyć się będą także mocne kontrasty, szczególnie połączenie bieli i czerni. Zygzaki, paski i romby będą przewijać się na obrusach, zasłonach i poszewkach na poduszki. Ten trend owładnie nie tylko dodatki, ale także meble. Wybierając te ostatnie pamiętajmy, aby dobrze komponowały się z pozostałymi elementami wnętrza.

Polka dots. Grochy, kropki i kropeczki

2018 rok we wzornictwie to wielki powrót kropek – zarówno dużych grochów, jak i drobnych kropeczek. Są kobiece i figlarne, wprowadzają do wnętrza świeżość i energię. Kropki będą pojawiać się w klasycznych zestawieniach czerni i bieli, ale także w różnorodnych wersjach kolorystycznych. Kropki najlepiej wprowadzać do wnętrza za pomocą tekstylnych dodatków, m.in. poszewek na poduszki, pledów, narzut czy zasłon.

Paski i paseczki w kolorach wiosny

Co odważniejsi miłośnicy dobrego designu mogą pokusić się o zakupienie kanapy obitej tapicerką w paski. W tym sezonie popularne są kolory soczystej zieleni, radosnej żółci i delikatnego wrzosu. Zdecydowanie ożywiają wnętrza i czynią je bardziej przytulnymi. Choć moda za kilka sezonów może ulec zmianie, cienkie paseczki w kolorowej stylistyce będą motywem, który nie powinien być ani uciążliwy, ani zbyt szybko się znudzić. Nowoczesne meble tapicerowane (meble Gdańsk) i narożniki tapicerowane można znaleźć w sklepie internetowym https://www.sklep.restodesign.pl. Producent mebli zadbał o to, aby w jego ofercie znalazły się dobrej jakości tkaniny obiciowe o najmodniejszych wzorach.

Marmur i beton architektoniczny – design z klasą

Początek 2018 roku to mocne skupienie na majestatycznych i wyrafinowanych deseniach. Sporym powodzeniem cieszyć się będzie wzór marmuru i betonu architektonicznego. Niektóre tkaniny, takie jak zasłony, poszewki czy koce, będą usiłowały imitować właśnie te surowce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here