Zakup mieszkania to w większości przypadków największy wydatek w życiu nabywcy, który wiąże się z koniecznością zaciągnięcia kredytu w banku. Decydując się na taką transakcję warto więc wiedzieć, jakie kwestie powinny zostać wzięte pod uwagę. Dużym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza mieszkania od deweloperów. Jak kupować, aby nie żałować?

nowe mieszkania w GdańskuWedług danych gromadzonych przez Główny Urząd Statystyczny w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2018 roku oddano do użytkowania 44908 mieszkań, a więc o 10,6% więcej niż w okresie styczeń – marzec roku ubiegłego. 24898 spośród nich to lokale od deweloperów, którzy zanotowali wzrost o 12,1% w stosunku do analogicznego okresu z 2017 roku. Można więc wnioskować, że popyt na nowe lokale nie maleje. Oczywiście zakup nieruchomości to poważny wydatek, dlatego wybór mieszkania powinien być przemyślany. Dlaczego warto zdecydować się na skorzystanie z oferty firmy RAI, która oferuje nowe mieszkania w Gdańsku?

Lokalizacja, sąsiedztwo…

Według ekspertów od nieruchomości jednym z najważniejszych czynników decydujących o atrakcyjności mieszkania, poza ceną, jest jego lokalizacja. W przypadku młodych małżeństw planujących powiększenie rodziny w najbliższym czasie bądź rodzin z dziećmi dobrze jest rozważyć spokojną okolicę z dostępem do placów zabaw czy terenów zieleni. Jeśli chodzi o Gdańsk, niemałym zainteresowaniem cieszy się dzielnica Osowa, którą chętnie wybierają osoby młode. Prowadzone tam inwestycje uwzględniają potrzeby młodych ludzi oraz najmłodszych mieszkańców, dlatego też na osiedlach deweloper RAI znalazł miejsce na place zabaw.

Sprawdź dewelopera

Interesy nabywców mieszkań z rynku pierwotnego co prawda chronione są przez prawo, jednak nie zaszkodzi przyjrzeć się deweloperowi, od którego zamierzamy kupić nieruchomość. Informacji poszukać można w Internecie, warto też obejrzeć zrealizowane do tej pory inwestycje i sprawdzić co deweloper ma do zaoferowania. Wielu z nich dba o atrakcyjne zagospodarowanie terenów otaczających sam budynek mieszkalny, a także o estetykę w jego wnętrzu. Firma RAI oferująca nowe mieszkania w Gdańsku przykładowo promuje młodych artystów i umieszcza ich prace w częściach wspólnych obiektów mieszkalnych. Oprócz tego powinniśmy zwracać uwagę na jakość materiałów wykończeniowych stosowanych w holu, czy na klatce schodowej. Warto też poprosić o plany powstającej inwestycji, a jeśli jest taka możliwość – obejrzeć wizualizacje. Dzięki temu decyzja o zakupie mieszkania będzie bardziej świadoma.

Uważnie czytajmy umowy

Zgodnie z obowiązującą od wiosny 2012 roku tzw. ustawą deweloperską, umowa deweloperska ma formę aktu notarialnego. Najlepiej, jeśli dokument ten zawiera dużo szczegółów dotyczących samej nieruchomości oraz transakcji, a więc datę zakończenia budowy i przeniesienia prawa własności na klienta, opis standardu wykończenia czy informacje opisujące otoczenie budynku. Jeśli jakiekolwiek zapisy w umowie budzą nasze wątpliwości lub też są dla nas niejasne, należy skonsultować się ze specjalistą. W ten sposób możemy uchronić się przed poważnymi problemami w przyszłości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here