Mycie elewacji – cennik miast w Polsce

0
1166

Nie ma wątpliwości, że pielęgnacja strefy zewnętrznej budynku wpływa na jego estetykę i aspekty reprezentacyjne. Bez względu na rodzaj obiektu, w każdym przypadku jego elewacja powinna być po prostu czysta. Okazuje się jednak, że nie zawsze właściciele nieruchomości są w stanie samodzielnie zadbać o stan jej elewacji. Nie każdy ma wiedzę w zakresie doboru metody mycia ścian czy uprawnienia, by realizować prace na wysokościach. Na szczęście na terenie całej Polski działają profesjonalne firmy z wieloletnim doświadczeniem, dla których mycie elewacji jest jednym z zawodowych obowiązków. Warto przybliżyć koszty przeprowadzenia tego rodzaju zadań porządkowych, tym bardziej że elewacja powinna podlegać czyszczeniu średnio raz w roku.

Czynniki, które wpływają na koszty mycia elewacji

Nie można mówić o jednym, standardowym cenniku usług, takich jak mycie elewacji. Wiele zależy od indywidualnych parametrów obiektu, jaki ma być wyczyszczony oraz standardów, które oferuje firma zajmująca się takimi pracami.

Wpływ na cenę czyszczenia elewacji ma bez wątpienia:

– lokalizacja budynku, patrząc na teren całej Polski,

– rodzaj budynku (niewielki pawilon handlowy, dom jednorodzinny, blok mieszkalny, a może okazały drapacz chmur),

– typ surowca, z jakiego została wykonana elewacja,

– rodzaj zanieczyszczenia,

– dobór odpowiedniej metody mycia elewacji.

Trzeba mieć na uwadze, że właściciel obiektu nie zawsze może samodzielnie przeprowadzić prace czyszczące. Po pierwsze, może nie mieć w tym zakresie doświadczenia ani wiedzy o doborze właściwej techniki. Co ważne, wynajęcie profesjonalnej ekipy może być niezbędne, biorąc pod uwagę konieczność przeprowadzenia prac na wysokościach, a te mogą być zrealizowane jedynie przez osoby z odpowiednimi kwalifikacjami, uprawnieniami oraz przy wykorzystaniu atestowanego sprzętu, na przykład podnośnika koszowego.

Ile trzeba zapłacić za czyszczenie elewacji?

Udaje się wskazać przykładowe ceny za czyszczenie elewacji budynków z uwzględnieniem rodzaju zabrudzenia. Firmy sprzątające podają najczęściej koszty z uwzględnieniem metra kwadratowego powierzchni, która ma być myta. Tym samym:

mycie elewacji z kurzu i innych zabrudzeń atmosferycznych to wydatek rzędu od 3,50 do 15,00 złotych za metr kwadratowy,

– czyszczenie elewacji z mchu, pleśni oraz grzybów to koszt od 6,00 do 20,00 złotych za metr kwadratowy,

– usuwanie trudnych zabrudzeń, na przykład z oleju to wydatek w przedziale cenowym od 10,00 do 27,00 złotych za metr kwadratowy.

Należy mieć na uwadze, że konkretny koszt takiej usługi zostaje przedstawiany przez firmę sprzątającą po uwzględnieniu szczegółowej specyfikacji, jaka dotyczy obiektu, którego elewacja ma być myta.

Materiał powstał na podstawie informacji dostępnych na https://www.hojoclean.pl/mycie-elewacji/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here