Modne i funkcjonalne - meble do pokoju młodzieżowego

Wybór mebli do pokoju młodzieżowego to nie lada wyczyn. Musimy mieć na uwadze kilka kluczowych aspektów, aby nasze decyzje okazały się sukcesem. Jakie meble i jaką aranżację będzie w stanie zaakceptować młoda osoba, która zazwyczaj przechodzi przez okres buntu? Meble przeznaczone do pokoju młodzieżowego muszą być zarazem funkcjonalne, jak i modne. Na szczęście aktualna oferta rynkowa obfituje w rozwiązania, które stanowią twórcze połączenie tych właśnie cech.

Meble “rosnące” razem z dzieckiem

Dzieci rosną bardzo szybko, a za tymi dynamicznie zachodzącymi zmianami musi nadążyć również aranżacja ich pokoi. Meble, które były odpowiednie dla kilkulatka, nie będą właściwe np. dla dziesięciolatka, a tym bardziej nastolatka.

Czy to oznacza konieczność pozbycia się wszystkich mebli, które są jeszcze w całkiem dobrym stanie? Nie zawsze! Jeśli zdecydowaliśmy się kiedyś na zakup tzw. mebli systemowych czy modułowych, to bez problemu możemy dobrać kolejne elementy do już funkcjonujących w pokoju rosnącego dziecka.

Takie rozwiązania dotyczą przede wszystkim półek i regałów, na pewno konieczne będą jednak pewne zmiany – główne meble w pokoju dziecięcym i młodzieżowym to łóżko, biurko oraz fotel/krzesło do biurka. Te meble muszą być wygodne, ergonomiczne i jednocześnie utrzymane w stylu, który będzie odpowiadał nastolatkowi.

Meble młodzieżowe oferowane przez salony i sklepy stacjonarne oraz internetowe dają nam wiele możliwości w zakresie budowania stylu pokoju idealnego dla nastolatka. Nie bez znaczenia jest tu popularność jednego z dominujących obecnie trendów w wystroju wnętrz, czyli minimalizmu.

Styl bazujący na stonowanych kolorach (głównie bieli, pastelach i szarościach oraz czerni i naturalnych kolorach drewna) stanowi doskonałą bazę do budowania nowego wystroju czy też odświeżenia już istniejącego. Dodawanie nowych elementów nie burzy w tym przypadku już zbudowanego ładu przestrzennego.

Gotowe zestawy i pojedyncze meble

Niezależnie od tego, czy planujemy zakup nowego biurka, łóżka, czy też całego zestawu, możemy liczyć na wiele propozycji – szeroką gamę mebli i akcesoriów aranżacyjnych znajdziemy m.in. w sklepie internetowym meblezagrosze.pl. Korzystając z licznych ofert promocyjnych, skompletujemy nowy, niebanalny wystrój salonu, kuchni, przedpokoju czy pokoju młodzieżowego.

Jeśli przy wyborze mebli kierujemy się ich jakością, komfortem użytkowania i modą, z pewnością znajdziemy tu kompleksowe rozwiązania – modele i kolory korespondujące z topowymi trendami na rynkach światowych. O ile moda nie zawsze ma znaczenie priorytetowe przy wyborze mebli np. do salonu, o tyle w przypadku pokoi młodzieżowych jest to jedna z kluczowych zasad. Młodzi ludzie są szczególnie uwrażliwieni na to, co jest aktualnie modne, nawet jeśli dany wybór nie byłby najlepszy pod względem wygody.

Pamiętajmy jednak, że o ile kolorystykę pokoju, mebli i dodatków możemy pozostawić gustowi dziecka, o tyle kwestia właściwego, optymalnego z punktu widzenia zdrowia – doboru łóżka, biurka i fotela komputerowego nie powinna już podlegać negocjacjom. Tu liczy się przede wszystkim ergonomiczny kształt oraz jakość materiałów, z których te meble zostały wykonane.

Jeśli pójdziemy w tej kwestii na kompromis, może się to odbić niekorzystnie na zdrowiu nastolatka. Każde dziecko w tym wieku spędza długie godziny przy biurku, powinniśmy też pamiętać, że wygodne łóżko jest jednym z najważniejszych “czynników” zapewniających zdrowy i regenerujący sen.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here