Mieszkanie pod klucz to bardzo atrakcyjna opcja, biorąc pod uwagę wygodę i koszty. Nie musimy szukać wtedy ekipy na własną rękę i nie musimy robić niczego samodzielnie. Co możemy otrzymać wtedy w cenie?

Większość nowych mieszkań w Polsce to lokale w stanie deweloperskim. W związku z tym muszą być one jeszcze wykończone, zanim się do nich przeprowadzimy. Prace mogą by wykonane zarówno przez zewnętrzną ekipę – warto zacząć szukać jej z wyprzedzeniem, albo możemy zrobić część prac samodzielnie, a tym samym oszczędzić na ich realizacji.

Trzecia opcja to wybrane wykończonego pod klucz mieszkania Wrocław jest jednym z wielu miast, gdzie możemy skorzystać z takiej opcji. Czym dokładnie jest mieszkanie wykończone pod klucz i jakie są jego zalety?

Dlaczego warto wybrać mieszkanie pod klucz?

  • prace wykonane są przez ekipę współpracującą z deweloperem
  • pewność terminowości prac
  • rożne pakiety wykończeniowe do wyboru
  • konsultacje z projektantem wnętrz
  • możliwość realizacji indywidualnego projektu
  • gwarancja na wykonane usługi
  • przystępne ceny – oszczędność na podatku VAT

Mieszkanie pod klucz – co wchodzi w cenę?

Każdy deweloper ma w ofercie pakiet wykończeniowy pod klucz w nieco innym zakresie, dlatego warto dokładnie sprawdzić, co wchodzi w skład ceny. Do wyboru mamy najczęściej od trzech do pięciu pakietów, które różnią się cenami oraz zakresem prac, a także liczbą materiałów i wyposażenia do wyboru.

Podstawowy pakiet, którego cena wynosi zwykle około 500 złotych za metr, obejmuje malowanie ścian, zamontowanie drzwi wewnętrznych, położenie podłóg, wykończenie łazienki (uwaga – czasami dostępna jest tylko wanna). W najniższej cenie zakres prac może być jedna ograniczony, przykładowo zamiast wyłożenia całej łazienki płytkami będą one położone tylko do określonej wysokości. Także w najtańszym pakiecie możemy nie mieć do wyboru pełnej gamy kolorów ścian. Dość ograniczony jest też wybór materiałów.

Gdy z kolei wybierzmy najdroższy pakiet, możemy liczyć na szerszy zakres usług, w tym również więcej materiałów do wyboru. Warto więc zobaczyć, co dokładnie wchodzi w skład pakietów i wybrać ten najlepszy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here