Kiedyś mieszkania kupowały najczęściej pary po ślubie. Dzisiaj coraz częściej na taki wydatek decydują się single, którzy chcą przeprowadzić się na swoje. Jak znaleźć wtedy najkorzystniejszą ofertę?

Kawalerka, a może mieszkanie z dwoma pokojami? W centrum lub na obrzeżach? Nowe, a może z drugiej ręki? Znalezienie odpowiedniego mieszkania może być nie lada wyzwaniem. Jako że jest to dość spory zakup, warto poświęcić czas na to, aby dobrać najlepszy lokal.

Single najczęściej decydują się na mniejsze nieruchomości, które również są tańsze, chociaż najczęściej cena za jeden metr kwadratowy jest wtedy wyższa niż przy większych mieszkaniach. Jeśli chodzi o sprzedaż mieszkań w Lublinie ceny są na poziomie około 5 300 złotych za jeden metr kwadratowy, ale jeśli będziemy poszukiwali nieruchomości w Krakowie czy w Warszawie, musimy liczyć się już z wydatkiem nawet około 7 000 i więcej złotych za jeden metr kwadratowy. Więcej na http://orion.lublin.pl/inwestycje

Małe mieszkanie dla singla powinno być ustawne – warto zatem zapoznać się z planami i przemyśleć, jak można je urządzić. Jeśli deweloper oferuje nam usługę wykończenia nieruchomości pod klucz, w takim przypadku możemy też powierzyć ekspertom jego urządzenie. W ramach usługi będziemy mogli skonsultować się z projektantem wnętrz i zostaną wykonane potrzebne prace wykończeniowe.

Jak dobrać mieszkanie pod kątem odpowiedniej lokalizacji? Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań – plusem może być zamieszkanie w centrum, z którego będzie wszędzie blisko. Ponadto także takie nieruchomości szybko rosną na wartości, więc mogą być doskonałym pomysłem na inwestycję. Mieszkania na obrzeżach miast są z kolei tańsze, ale musimy liczyć się z większymi problemami z dojazdem – dużo zależy jednak od tego, gdzie pracujemy.

Gdy chodzi o stan mieszkania, tutaj także dużo zależy od tego, kiedy chcemy je kupić. Lepszym wyborem będzie nieruchomość nowa, ale najczęściej na jej odbiór musimy poczekać od kilku miesięcy do nawet ponad roku. Gdy poszukujemy czegoś od zaraz, warto skupić się na rynku wtórnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here