Meble wypoczynkowe

Najczęściej znajdują się w salonie, a więc miejscu, w którym wypoczywamy, oglądamy telewizję i podejmujemy gości. Muszą być wygodne, to warunek stawiany na pierwszym miejscu. Estetyczne – wiadomo, to też konieczność. Dalej już bywa różnie, bo jedni zwracają uwagę na cenę, inni starają się dobrać meble do powierzchni swych niedużych pomieszczeń, patrzą więc na wymiary, jeszcze inni poszukują mebli designerskich, którymi da się zaimponować odwiedzającym.

Kiedyś to był „wypoczynek”

Przez długie lata towarzyszyły nam tzw. zestawy wypoczynkowe. Składały się zawsze z kanapy i dwóch foteli. Do tego dochodziła najczęściej ława, niekiedy rozkładana. Kilkunastometrowe „salony” w blokach wyglądały więc bardzo podobnie do siebie, tym bardziej, że możliwości ustawienia takiego zestawu na niewielkiej powierzchni były równie ograniczone jak podaż mebli. Gdzieniegdzie można było napotkać większą wersję, składającą się z kanapy trzyosobowej, dwuosobowej i jednego fotela.

W małych mieszkaniach niezmiernie popularne były wersalki: meble do siedzenia i spania, rozkładane na dwie części, najczęściej posiadające pojemnik na pościel. Można je było wstawiać nie tylko do salonu, ale nawet do małych pokoi, gdzie w stanie złożonym zajmowały mało miejsca, co było ich niezaprzeczalną zaletą.

Styl skandynawski wciąż na topie

Dziś podaż mebli wypoczynkowych jest ogromna, toteż usatysfakcjonowani będą zwolennicy dowolnego stylu. Polakom niezmiennie podoba się styl skandynawski: wygoda połączona z prostotą i przytulnością. Choć do rozkładania służą w zasadzie kanapy, to styl skandynawski obejmuje także sofy z funkcją spania. Są to meble niższe i wygodniejsze niż kanapy. Stoją na relatywnie wysokich nóżkach, dzięki czemu łatwiej jest zachować pod nimi czystość – doceni to niejedna pani domu. No i pan domu też, ma się rozumieć, przecież mężczyźni też sprzątają. Dobrym przykładem może być ta sofa z weluru. Jeśli salon jest duży, można pokusić się o dwa lub nawet trzy takie meble i stworzyć coś w rodzaju namiastki klubu. Wciąż popularne są narożniki. Te współcześnie produkowane mogą mieć po dwa pojemniki na pościel, a także regulowane zagłówki. Interesujące narożniki można znaleźć w sklepie najmeble.pl.

Meble modułowe wchodzą do gry

Ostatnim krzykiem mody wydają się być natomiast meble modułowe, a więc takie, które pozwalają składać z poszczególnych elementów rozmaite kształty, dostosowane czy to do danego pomieszczenia, czy to do aktualnych potrzeb domowników. Moduły można ze sobą spinać, tworząc większe meble, i na powrót je rozdzielać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here