Meble wielofunkcyjne – ławostoły, sofy i regały

Czym są meble XXI wieku? Jak przygotowani są projektanci wnętrz i mebli, by sprostać oczekiwaniom współczesnych konsumentów? W czasach szybkiego „chwytania życia”, konsumpcjonizmu i dosyć sceptycznego podejścia do posiadania własnych czterech kątów, znacząco zmieniły się zapotrzebowania rynkowe, jeżeli chodzi o współczesny design. Najważniejsze wartości głoszone przez projektantów to funkcjonalizm i uniwersalizm, stąd pomysł na takie meble wielofunkcyjne, jak ławostoły, sofy z funkcją wypoczynkową i do spania, oraz rozkładane regały.

Ławostół = ława + stół

Ławostoły to idealne rozwiązanie dla małych mieszkań. Jak wskazuje sama nazwa mogą pełnić one funkcje stołu do codziennego spożywania posiłków, jak i stolika kawowego, przy którym podejmiemy gości w naszym mini salonie. Większość z tych pomysłowych mebli posiada dodatkową wkładkę, z pomocą której można wydłużyć blat. Przeważnie jest ona schowana i posiada łatwy mechanizm wysuwania. Równie funkcjonalne są nogi ławostołu, które można bez trudu wyregulować do wysokości, jakiej wymaga okazja. Wiele nowoczesnych modeli tego wdzięcznego mebla można znaleźć w sklepach stacjonarnych i internetowych, takich jak kupujpiekniej.pl/13-lawostoly, gdzie specjaliści spośród mnóstwa inspiracji bez problemu pomogą nam dobrać odpowiedni materiał, kolor, rodzaj lakieru, czy laminat.

Sofa zamiast łóżka

Dawniej w przypadku małych mieszkań domownicy musieli zrezygnować z sofy dla gości na rzecz wygodnego łóżka. Na szczęście projektanci wpadli na kolejny genialny pomysł i połączyli oba te meble tworząc projekt sofy wypoczynkowej z funkcją wygodnego,  rozkładanego łóżka. Za dnia jest więc ona miękkim meblem do oglądania telewizji, czy czytania książek, przy którym idealnie sprawdzi się ławostół. Natomiast nocą zamienia się w łóżko dwuosobowe z zagłówkiem. Dalece różni się ona jednak od pamiętnych  wersalek z prl-owskich czasów. Przemyślany projekt współczesnej rozkładanej sofy obejmuje wysoką jakość wykonania i prostotę w obsłudze, co przekłada się na komfort jej użytkowania.

Regały wielofunkcyjne

Coraz częściej spotykamy się z nowoczesnymi regałami, które oprócz najważniejszej funkcji przechowywania, mogą również pełnić rolę domowego mini gabinetu. Oprócz podstawowego wyposażenia w szuflady, półki czy drzwiczki, posiada on dodatkowo wysuwaną lub opuszczaną klapę, która może służyć jako biurko i biblioteczka. Zaletą tego rozwiązania jest utrzymanie porządku, który tak istotny jest w mieszkaniach, gdzie liczy się każdy metr. Bałagan można bowiem zamknąć za nowoczesnymi drzwiami „na wysoki połysk” i bez problemu podjąć nieproszonych gości usadzając ich na rozkładanej sofie z filiżanką kawy. I co najważniejsze, zamknięte przedmioty zachowują swój pionowy układ.

Pamiętajmy, że małe wnętrza uwielbiają meble spełniające więcej niż jedną funkcję. Dokonując wyboru ławostołu, sofy czy regału, nie pozwólmy by zadecydowały tylko kwestie estetyczne. Wysoka jakość wykonania, szczególnie jeśli chodzi o elementy ruchome, sprawi, że meblami tymi cieszyć się będziemy przez długie lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here