Urządzenie pokoju dla nastolatka to nie lada wyzwanie. Powód jest prosty – moda na styl panujący w pokojach młodzieżowych ciągle się zmienia, zmieniają się także upodobania nastolatków. Często powstaje także spór między rodzicami a dzieckiem. Każdy ma inną wizję, każdy chce czegoś innego. Najważniejszy jest jednak kompromis. Warto dać nastolatkowi prawo decyzji o części rzeczy, bo to właśnie on w swoim pokoju spędza najwięcej czasu i powinien czuć się tam komfortowo. Zadaniem rodziców jest jednak służyć dobrą radą i stworzyć dziecku przestrzeń nie tylko atrakcyjną wizualnie, ale przede wszystkim bezpieczną i funkcjonalną.

Podziel pokój nastolatka na przestrzenie

Niestety, każdy z nas ma tendencję do naruszania przeznaczenia danej przestrzeni. Często czytamy, korzystamy z laptopa i jemy w łóżku, a przecież ono powinno służyć jedynie do odpoczynku i snu. Stąd bardzo ważne jest, by podzielić pokój nastolatka na kilka różnych stref. To gwarantuje lepsze skupienie, mniejsze szanse na rozproszenie oraz efektywny odpoczynek. Stwórz razem ze swoim dzieckiem miejsce, w którym znajdzie się przestrzeń do relaksu, nauki oraz rozrywki. Taki podział jest bardzo istotny, ponieważ młodzież z łatwością się dekoncentruje. Kiedy te trzy sfery będą oddzielone Twojemu dziecku z pewnością łatwiej będzie skoncentrować się na jednej czynności.

Sklep z meblami młodzieżowymi Gdańsk

Warto więc poszukać sklepu z meblami młodzieżowymi, który posiada szeroki wybór kolekcji, z których można wybierać dowolne elementy i wyposażać w nie pokój w taki sposób, by był jak najbardziej funkcjonalny. Jeśli rozglądasz się za meblami dla młodzieży, sprawdź ofertę sklepu Sarenka na https://sarenka.eu/13-meble-mlodziezowe. Znajdziesz tam zarówno klasyczne rozwiązania w odcieniach bieli i szarości, które będą dobrym wyborem zarówno dla dziewczyny jak i chłopaka oraz bardziej oryginalne opcje w odważnych kolorach z ciekawymi wzorami. Nie pozwól jednak, by pokój Twojego dziecka stał się zbyt pstrokaty – to z pewnością nie pomoże mu w skupieniu. Kluczem do sukcesu jest umiar.

Kiedy nasz nastolatek nie potrafi się zdecydować, w jakim stylu chciałby mieć urządzany pokój, zaproponuj mu klasyczne rozwiązanie, które posłuży na dłużej, a zarazem będzie oryginalne. Każdy z nas przecież wie, że młode osoby lubią się wyróżniać. Meble o klasycznych kształtach i kolorach zawsze będą w modzie, a Twoje dziecko w zależności od upodobań będzie mogło zmieniać swój pokój za pomocą dodatków czy akcesoriów w ulubionych kolorach, co sprawi, że będzie oryginalny.

Porządek to podstawa

Ważne, by zadbać również o funkcjonalność i praktyczny wymiar mebli, ponieważ każdy nastolatek ma wiele ubrań, książek i swoich ulubionych akcesoriów, które musi gdzieś ulokować. Duża ilość schowków pozwoli na lepsze utrzymanie porządku, natomiast porządek pozwoli na lepsze skupienie nastolatka podczas nauki. Sklep Sarenka oferuje szeroki wybór szaf, szafek, półek wiszących, regałów, komód, łóżek i biurek z szufladami, w których Twój nastolatek na pewno uporządkuje swoje rzeczy. Sprawdź wszystkie kolekcje mebli na https://sarenka.eu/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here