jak wybrac meble do przedpokoju

Przedpokój jest jednym z tych domowych pomieszczeń, do którego przykłada się najmniej uwagi i czasu podczas aranżacji. Tymczasem jest to pierwsze pomieszczenie, do którego się wchodzi, dlatego też powinien być on reprezentacyjny oraz wpisywać się w styl całego mieszkania czy domu. Odpowiednie meble do przedpokoju oraz zastosowanie ciekawych rozwiązań aranżacyjnych sprawia również, że będzie on funkcjonalną i praktyczną przestrzenią, która będzie stanowić dodatkowe miejsce do przechowywania. Zobacz, jakie meble do przedpokoju wybrać.

Szafa do przedpokoju

Jeśli tylko przestrzeń przedpokoju na to pozwala, dobrze jest wyposażyć go w szafę. Optymalnym rozwiązaniem jest ustawienie jej we wnęce. Szafa do przedpokoju powinna być pojemna, tak aby bez przeszkód pomieścić nie tylko odzież wierzchnia, ale i wszelkiego rodzaju domowe sprzęty. W szafie wnękowej w korytarzu można również wydzielić miejsce na odkurzacz czy deskę do prasowania. Jeżeli w sklepie nie znajdziesz odpowiedniego mebla, szafę do przedpokoju można wykonać na wymiar. W małych korytarzach polecane są modele z drzwiami przesuwnymi i do samego sufitu. Wnętrze powiększy również szafa z lustrzanymi frontami.

Wieszak na ubrania do przedpokoju

Meble do przedpokoju powinny zawierać również wieszak. Może on być wolnostojący lub w postaci drążka. Popularne są również wieszaki do przedpokoju w postaci ekranu przykręconego do ściany. Wieszak oprócz tego, że jest praktycznym sprzętem, to jest również i dekoracją przedpokoju. Na rynku dostępne są wieszaki na ubrania w różnych formach i kolorach. Trzeba jednak pamiętać, że wieszak w przedpokoju wymaga dużej dyscypliny w utrzymywaniu porządku.

meble do przedpokoju

Siedzisko do przedpokoju

Praktycznym meblem do przedpokoju jest  siedzisko. Pomocne jest przy zmianie obuwia czy odkładaniu torby na zakupy. Siedzisko do przedpokoju może mieć formę tapicerowanej pufy lub drewnianej ławki. Jeżeli chce się zyskać dodatkowe miejsce do przechowywania, warto wybrać ławkę do przedpokoju ze schowkiem. Siedziska z wysokimi nóżkami pozwalają na chowanie pod nie butów. Wygląd siedziska powinien być dopasowany do stylu przedpokoju.

Szafka na buty do przedpokoju

Meble do przedpokoju powinny obejmować również szafki na buty. Płytkie i z uchylnymi drzwiami są funkcjonalnym rozwiązaniem, które można zastosować nawet w niedużym przedpokoju. Szafki na buty można przykręcić do ściany lub wybrać model wolnostojący. Można też zdecydować się meble 2 w 1, który łączy siedzisko z szafką na obuwie.  Ten rodzaj mebla pozwoli na zachowanie w przedpokoju porządku i ładu.

jakie meble kupic do przedpokoju

Meble dekoracyjne do przedpokoju

W przedpokoju można również zastosować meble dekoracyjne, takie jak konsola. Jest to niewielki stolik, na którym można kłaść liście czy listy. Konsolę do przedpokoju łączy się z lustrem i oświetleniem kinkietowy. Taki zestaw sprawia, że wnętrze nabierze eleganckiego i luksusowego klimatu. Decydując się na zakup dekoracyjnego stolika do przedpokoju najlepiej wybierać modele z szufladkami, pozwoli to  na zachowanie porządku w przechowywanych rzeczach. W małych przedpokojach tradycyjna konsole można zastąpić samym blatem przy montowanym do ściany.

Lustro w przedpokoju

Urządzając przedpokój, nie można również zapomnieć o lustrze. Projektanci wnętrz polecają takie, w którym widoczna będzie cała sylwetka. Lustrzana tafla może być zamontowana we froncie szafy lub też przyklejone bezpośrednio do ściany. W dużych przedpokojach można pokusić się o lustro oparte o ścianę, wprowadzić i o wnętrza nonszalancki klimat rodem z wnętrz w stylu glamour. Lustro w przedpokoju nie powinno wieszać się na wprost drzwi wejściowych, dobrze jest też je podświetlić LEDAMI.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here