jakie meble kupic do pokoju mlodziezowego

Urządzenie pokoju nastolatka tylko pozornie wydaje się łatwym zadaniem. Jednak aranżacja przestrzeni, która powinna łączyć w sobie świat dzieciństwa i dorosłości, a przy tym być funkcjonalnym miejsce do nauki nie jest taka prosta. Wielu rodziców zastanawia się, jakie meble wybrać do pokoju nastolatka  i szuka rozwiązań, które sprawią, że sprzęty nie będą ani zbyt dziecinne, ani za bardzo dorosłe. Jeśli i Ty stoisz przed takim wyborem, sprawdź jak wybrać meble do pokoju młodzieżowego.

Jakie meble wybrać do pokoju młodzieżowego?

Projektanci wnętrz radzą, aby w pokoju nastolatka postawić na proste i nowoczesne meble utrzymane w stylu minimalistycznym.  Ewentualne dekoracje na meblach w pokoju nastolatka powinny być utrzymane w neutralnych formach, np. geometrycznych. Klasyczne wzory mebli po pokoju młodzieżowego pozwolą na swobodną aranżację przestrzeni oraz dowolny dobór kolorystyki ścian, podłóg i dodatków.

akie meble kupic do pokoju nastolatka

Nastolatki, które wolą bardziej wyraziste wnętrza, mogą zdecydować się na meble w żywych barwach z designerskimi detalami. Modernistyczne kształty i ekstrawaganckie formy doskonale spisze się w młodzieżowych pokojach. Postawienie na taki model mebli do pokoju młodzieżowego dodatkowo sprzyja kreatywności.

Meble w pokoju nastolatka – z czego muszą się składać?

Meble do pokoju młodzieżowego powinny pozwolić zaaranżować każdą ze stref, która trzeba wydzielić we wnętrzu. Zestaw musi obejmować łóżko i ewentualnie stolik nocny, które stanie w strefie relaksu, biuro i fotel, które umieszcza się w strefie do nauki oraz szafy, półki i regału pozwalające na przechowywanie ubrań, książek, gazet czy płyt CD. Niezwykle ważnym elementem umeblowania pokoju nastolatka jest oświetlenie. We wnętrzu należy zamontować oświetlenie górne, czyli lampę sufitową, lampkę nocną oraz oświetlenie strefy nauki. Projektanci polecają też (o ile przestrzeń na to pozwala) zakup wyposażenia, które pozwoli na stworzenie w pokoju nastolatka kącika zainteresowań. Wyposażeniem takich przestrzeni mogą być sprzęty do ćwiczeń (dla fana sportu) lub toaletka dla nastoletniej modnisi. Kompletując zestaw mebli do pokoju młodzieżowego, należy jednak pamiętać, że wnętrze nie powinno być zagracone. Należy zostawić tyle wolnej przestrzeni, ile się da. Mała ilość elementów wpływa na to, że nastolatkowi łatwiej jest się skoncentrować, a dodatkowym plusem jest to, że w pokoju będzie łatwiej utrzymać porządek.

Dodatki i dekoracje do pokoju młodzieżowego

Urządzając pokój młodzieżowy, można pokusić się o oryginalne i kreatywne dekoracje i dodatki. W młodzieżowej sypialni nie musi być klasycznie i nudno. Kolory sprzyjają kreatywności i energii. Warto dobrać akcesoria pobudzające kreatywność czy logiczne myślenie. Częstymi dekoracjami w pokoju nastolatka są mapy świata czy układu planet. Proste meble do pokoju nastolatka można też łączyć z wyrazistymi elementami, które nadadzą całemu wnętrzu charakteru, np. hamakiem czy podwieszanym u sufitu fotelem.

jak urzadzic pokoj mlodziezowy

Jak kupować meble do pokoju młodzieżowego?

Wybierając meble do pokoju nastolatka, warto postawić na meble z regulacją wysokości. Dzięki temu będą one służyć przez długie lata. Dobrym rozwiązaniem jest także postawienie na meble modułowe, czyli takie, do których można dokupić kolejne elementy. Pozwoli to na rozbudowywanie mebli wraz z potrzebami dziecka. Meble modułowe sprawdza się również w przypadku małych pokojów młodzieżowych, gdzie liczy się każdy centymetr przestrzeni.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here