Malowanie drzwi wewnętrznych krok po kroku

0
3413

Malowanie drzwi to prosty sposób, by odnowić starą stolarkę drzwiową wewnątrz mieszkania. Jest to znakomite rozwiązanie, zwłaszcza w starych budynkach, gdzie trudno jest o nowe drzwi w nietypowym rozmiarze. Dodatkowo odmalowanie starego skrzydła sprawia, że lokum zachowuje swój dawny charakter i prezentuje się naprawdę stylowo. Jeśli chcesz pomalować drzwi wewnętrzne, sprawdź, jak to zrobić krok po kroku.

  1. Jaką farbą pomalować drzwi wewnętrzne?
  2. Narzędzia potrzebne do malowania drzwi
  3. Malowanie drzwi wewnętrznych krok po kroku

Malowanie drzwi jest dość pracochłonne i wymaga wprawy, jednak osoby potrafiące majsterkować i lubiące prace wykończeniowe z pewnością sobie z nim poradzą. Ważne jest przede wszystkim przygotowanie powierzchni do malowania oraz wybranie odpowiedniej farby. To właśnie dzięki niej stworzy się wyjątkowy efekt końcowy, a drzwi odzyskają swój dawny blask. Jak malować drzwi wewnętrzne? Oto instrukcja krok po kroku.

Jaką farbą pomalować drzwi wewnętrzne?

Do malowania drzwi można użyć różnych farb w zależności od surowca, z jakiego jest wykonane skrzydło wewnętrzne. Drzwi pokryte okleiną z powodzeniem można pomalować farbami Magnat, których używa się również do malowania ścian. W ten sposób uzyska się ciekawy efekt wizualny, tworząc jednolitą płaszczyznę w tym samym kolorze. Szczególnie atrakcyjnie prezentują się farby strukturalne, które pokrywają ścianę i drzwi stylową fakturą. Jeśli drzwi wewnętrzne są wykonane z drewna, do ich malowania powinno się używać farb dedykowanych właśnie do tego materiału. Dzięki farbom do drewna nie tylko uzyska się estetyczny efekt, ale i skutecznie zabezpieczy się drzwi przed wilgocią oraz innymi szkodliwymi czynnikami. Więcej o farbach do drewna dowiesz się na http://malowaniedrewna.com.pl/

Narzędzia potrzebne do malowania drzwi

Zanim rozpocznie się malowanie drzwi powinno się przygotować kilka narzędzi. Niezbędne są nie tylko pędzle i wałki malarskie. Dodatkowo potrzebuje się folii ochronnej, rękawiczek oraz szlifierki bądź papieru ściernego o różnej gradacji. Ponadto powinno się zakupić farbę w wybranym kolorze o wydajności wystarczającej na wykonanie dwóch lub trzech warstw na całych drzwiach.

Malowanie drzwi wewnętrznych krok po kroku

Pierwszym krokiem jest wyjęcie drzwi z ościeżnicy i ustawienie ich w miejscu, w którym można je wygodnie malować. Następnie skrzydło oczyszcza się ze starych warstw farby oraz ewentualnych zadrapań za pomocą szlifierki lub gruboziarnistego papieru ściernego, a potem wygładza się drzwi papierem o delikatnych ziarnach. Przygotowaną powierzchnię warto zabezpieczyć impregnatem i dopiero po jego wyschnięciu rozpocząć malowanie właściwą farbą. Farbę w wybranym kolorze nakłada się cienkimi warstwami dwa lub trzy razy, do momentu aż cała powierzchnia drzwi będzie równomiernie pokryta. Podczas nakładania farby powinno się pamiętać, by robić to długimi, równymi pociągnięciami pędzla lub wałka. Dzięki temu uniknie się powstawania nieestetycznych śladów po włosiu lub pokrywania kilkukrotnie tych samych powierzchni.

Jeżeli chce się pomalować drzwi wewnętrzne, powinno się postawić na farby wysokiej jakości. Najlepszym wyborem są farby nietoksyczne, które nie uwalniają do powietrza substancji szkodliwych dla zdrowia. Dzięki nim pomieszczenia w domu są w pełni przyjazne dla małych dzieci, zwierząt, alergików i osób cierpiących na schorzenia układu oddechowego. Dodatkowo farby wysokiej jakości dłużej zachowują elegancki kolor i rzadziej odpryskują, co sprawia, że drzwi prezentują się stylowo przez wiele lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here