Magazyny w Polsce wciąż w kręgu zainteresowań inwestorów

Stawki najmu hal produkcyjnych i powierzchni magazynowych w największych miastach rosną, lecz mimo to nie maleje zainteresowanie nimi. W odpowiedzi na te potrzeby oferta magazynów jest zatem poszerzana – nowych inwestycji wciąż przybywa.

Polska atrakcyjną lokalizacją dla zagranicznych inwestorów

Polska jest coraz bardziej ceniona w branży logistycznej i wzbudza w inwestorach – zarówno krajowych, jak i zagranicznych – rosnące zainteresowanie. Rośnie popyt na powierzchnie magazynowe w Poznaniu czy Katowicach, a także przestronne hale produkcyjne. Polska ma wiele atutów – m.in. położenie w centrum Europy, coraz lepszą i rozwijającą się infrastrukturę drogową, dostępność kadry pracowniczej (w tym również specjalistów wysokiej klasy), a także duży potencjał interregionalny.

Rośnie popyt na powierzchnie, hale i magazyny w Poznaniu, Warszawie, Łodzi itd.

Wielu inwestorów oraz firm przenosi swoje firmy lub zakłada start upy właśnie w Polsce, poszukując np. magazynów na wynajem w Poznaniu, Łodzi, pod Warszawą itd. Nawet wzrost stawek za metr kwadratowy nie zniechęca inwestorów do prowadzenia działalności na terenie naszego kraju.

Magazyny i hale produkcyjne w Poznaniu, Warszawie i innych stolicach poszczególnych regionów (jak Katowice, Wrocław, Kraków itd.) są pożądane, bo i tak ich ceny są konkurencyjne w stosunku do obiektów w innych miastach europejskich. Coraz więcej budowanych jest też parków logistycznych o ogromnej powierzchni.  

Nowe inwestycje na terenie Polski

Nieustannie powstają lub planowane są nowe inwestycje – centra logistyczne, hale i magazyny na wynajem w Poznaniu oraz okolicy. Warto wspomnieć m.in. o planach Bridgestone, producencie opon, który znacznie rozbudowuje swój magazyn – z 45 tys. m kw. zostanie on zwiększony do 65 tys. m kw.

Z kolei nowe centrum logistyczne, MLP Poznań West, ma zajmować powierzchnię 83 tys. m kw. – swoją siedzibę będzie miała tu m.in. spółka InPost. Budowa w Dąbrówce pod Poznaniem nabiera tempa. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma W.P.I.P. Park MLP Poznań West znajduje się w pobliżu Poznania, ale jest z nim świetnie skomunikowane. Obok niego biegnie droga ekspresowa S11, a autostrada A2 oddalona jest tylko o 3,5 km. Niedaleko znajduje się też trasa S5 łącząca Poznań z Wrocławiem oraz regionalne lotnisko Ławica.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here