Zarabiamy pieniądze, konsumujemy dane rzeczy, kupujemy w różnych miejscach, nie mogąc czasem oprzeć się pokusie. Wydajemy bardzo dużo pieniędzy na jedzenie, ubrania czy inne dobra materialne, bardzo często kupując oczami i sugerując się reklamą, która potrafi nieźle namieszać w głowie zwykłemu konsumentowi a zwłaszcza dzieciom, dla których ten magiczny świat jest na tyle fascynujący, że pragną mieć daną rzecz ‘tutaj i teraz’. Często wydajemy pieniądze, nie zdając sobie sprawy, że tracimy zatrważające ilości gotówki, którą jednocześnie możemy spożytkować w zupełnie inny sposób.

Zapewne wielokrotnie zadawaliśmy sobie pytania, jak mądrze wydawać pieniądze? Jak nie dać się zaciągnąć na zakupy, na które namawia nas koleżanka, a na które dostaliśmy szlaban od naszej drugiej połówki? Oto kilka porad, które mogą spodobać się przedsiębiorczym osobom.

– Planuj i zapisuj swoje wydatki. Takie prowadzenie notatek nie pochłania zbyt wiele czasu i pieniędzy, natomiast bardzo pomaga utrzymać w ryzach domowy budżet. Dzięki zapiskom łatwo możemy sprawdzić ile pieniędzy wydajemy na ubrania, opłaty czy drobne przyjemności, o których nawet nie mamy pojęcia.

– Oszczędzanie również może wydać się przereklamowane, ale chyba tylko dla bogaczy, którzy śpią na pieniądzach. Oczywiście nikt nie każe nikomu myć się w zimnej wodzie czy czytać przy świeczkach(które swoją drogą wychodzą drożej niż opłata w elektrowni) ale warto pomyśleć mądrym konsumowaniu dóbr, jakie oferują nam np. wodociągi.

-Nie kupuj wszystkiego co wpadnie Ci w oko. Jesteśmy wzrokowcami. Kupujemy to co podoba nam się na pierwszy rzut oka. Nie wiemy, czy będzie nam to przydatne, czy po kilku użyciach, ubraniach dana rzecz nie wyląduje na dnie szuflady. Nie warto kierować się impulsem.

– Nie sugeruj się reklamą. Reklama potrafi przekonać każdego kto ma silną wolę i nie potrafi oprzeć się pokusie. Nie warto, ponieważ nie wszystko co zobaczymy jest nam przydatne.
Należy pamiętać, że zakupy to nie wszystko i nie mogą zawładnąć naszym życiem.

satik.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here