Lustro łazienkowe - eleganckie i wygodneLustro łazienkowe - eleganckie i wygodne

Lustro łazienkowe to na pewno nieodzowny element łazienki. Zwykle znajdujący się nad umywalką, dobrze oświetlony i oczywiście niezbędny. Aranżując wnętrze łazienki warto zastanowić się czy może zamontować szafkę z lustrem, małe bądź duże lustro, całą ścianę lustrzaną, podświetlane, w ramie, a może bez? A może kilka luster? Wszystko zależy od naszego gustu i aranżacji łazienki, stylu w jakim ją umeblowaliśmy lub planujemy urządzić.

Duże czy małe lustro?

Każde lustro,ale zwłaszcza lustro do łazienki może zmienić wygląd pomieszczenia, a przede wszystkim łazienki. Jeśli mamy małą łazienkę styliści zalecają zastosowanie dużych luster, a nawet całej ściany z lustra. Bezwzględnie zabieg taki powiększa optycznie łazienkę. Najnowsze trendy idą w kierunku mocowania luster nawet nie nad umywalką, a jeśli już to umywalkę proponują mocować na tafli lustra, podobnie jak na przykład kinkiety. Warto również pamiętać, by w takim wystroju zapewnić przyciemnione światło sufitowe i jaśniejsze kinkietowe, wszystko po to by nadać przytulność naszej łazience. Warto również wspomnieć o tym, że ostatnio bardzo modne są lustra całkowicie bez ram, przyklejone specjalistycznymi klejami wprost do ściany. 

Rodzaje luster

Lustra łazienkowe zwykle dzielimy na tradycyjne i zwierciadła dekoracyjne. Tradycyjne są w kształcie prostokąta, kwadratu lub owalne, zwykle w prostej ramce lub bez. Skromne, proste, nieraz wyposażone w półeczkę przeznaczoną na akcesoria higieniczne i niezbędne kosmetyki. Bardzo często ostatnio stosowane są szafki z wbudowanymi lustrami, wtedy uzyskujemy większe, zamknięte miejsce na akcesoria i kosmetyki. Oglądając łazienki można zwrócić uwagę, że w odróżnieniu od dawnych łazienek obecnie dbamy o komfort, przytulność i funkcjonalność tych pomieszczeń. W związku z tym częściej sięgamy po lustra dekoracyjne, podkreślające wystrój łazienki. Mogą one mieć na przykład bardzo ciekawe ramy, a nawet wzory na tafli szkła.Ramy mogą być również szklane, w piękne wzory. Tego rodzaju lustra mogą mieć ciekawe, nietuzinkowe kształty, grawerowane szkła czy szkła o różnych kolorach. Mogą  nawiązywać do stylu klasycznego, prowansalskiego, nowoczesnego, rustykalnego, skandynawskiego czy industrialnego. Wszystko zależy od designu wnętrza i naszego gustu.

Wybór lustra jest ważny, choć wydawałoby się, że to drobny element naszego wystroju. Ważne, by nie był to wybór zupełnie przypadkowy, by lustro łazienkowe stanowiło akcent dekoracyjny, a równocześnie było funkcjonalne i zapewniało komfort użytkowania. By cieszyło nasze oko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here