łóżka piętrowe

Łóżka piętrowe były hitem lat 90. i nieodłącznym elementem prawie każdego pokoju dziecięcego. Teraz przeżywają swój renesans. Mają wiele zalet. W szczególności drewniane konstrukcje ładnie prezentują się w pomieszczeniu. Dlaczego warto wybrać właśnie taki rodzaj spania dla najmłodszych?

Łóżka piętrowe dla dzieci są najczęściej wybierane w wielodzietnych rodzinach, ale nie tylko. Również mały metraż mieszkania wymaga przemyślanego zagospodarowania przestrzeni.

Łóżko to rzecz niezbędna dla każdego człowieka. Dwa osobne łóżka stawiane obok siebie lub w różnych częściach pokoju zajmują dużo miejsca. Jeśli w dodatku pomieszczenie jest małe, pojawia się problem, gdzie umieścić pozostałe, niezbędne przedmioty. Pierwszą zaletą łóżek piętrowych jest więc to, że pozwalają na zaoszczędzenie sporej ilości przestrzeni, w której w zamian można umieścić inny, przydatny mebel.

Nietypowe miejsce do snu jest atrakcyjne dla maluchów. Jeśli rodzice mają dwójkę pociech, zakup takiego łóżka z pewnością wzbudzi w nich wielką radość. Dzieci mają niebywale rozwiniętą wyobraźnię, a piętrowa konfiguracja może stać się inspiracją dla wielu zabaw. Rodzeństwo śpiące tak blisko siebie nawiązuje ze sobą bliższą więź. Nocne rozmowy, wygłupy i śmiechy to wspomnienia wielu już dorosłych dzisiaj ludzi, którzy zasypiali w łóżkach o takim ułożeniu.

W sklepach meblowych dosyć często spotykane są łóżka piętrowe z biurkiem. Taki mebel może służyć przez długie lata i być używany nie tylko we wczesnych latach dzieciństwa, ale również później, w czasie trwania edukacji szkolnej. Biurko to atrybut każdego ucznia – przeznaczone jest do nauki i odrabiania lekcji, a po wypełnieniu szkolnych obowiązków można przy nim grać na komputerze. Łączenie w sobie kilku funkcji naraz jest więc kolejnym, mocnym atutem tego typu miejsca do spania.

Idealną opcją są piętrowe łóżka trzyosobowe. Nie oznacza to wcale, że są wyższe. Trzecie łóżko wysuwane jest na kółkach. W każdej chwili można je z powrotem schować. Troje dzieci w jednym pokoju? Jak widać, jest to wykonalne. Sprytne rozwiązanie w formie szuflady może przydać się również w momencie przyjazdu gości. Nie trzeba martwić się, gdzie ulokować dodatkowe osoby. Dmuchany materac rozkładany na podłodze może zatem odejść w zapomnienie.

Łóżka piętrowe sprawdzały się 30 lat temu, obecnie także zdają egzamin. Wzbogacone o różnego rodzaju udogodnienia nie wychodzą z mody i nadal stanowią atrakcyjne produkty dla wielu młodych rodziców. To inwestycja na lata, która na pewno się opłaci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here