W życiu każdego dorosłego przychodzi moment, w którym samodzielność zapisana jest pod hasłem własnego mieszkania. Poszukiwania tego jedynego mogą jednocześnie stać się potencjalną inwestycją lub też od razu być spisane na straty.

Jeśli wybiera się opcję wynajmu długoterminowego, należy być świadomym tego, że z portfela pieniądze po prostu są odprowadzane i nie mają żadnego odniesienia w stosunku do budowania własności i bezpieczeństwa. Już chociażby z tego względu, korzystniejszym rozwiązaniem są nowe mieszkania od dewelopera wraz z nową inwestycją realizowaną przez firmę deweloperską Trojan. Są wprost modelowym przykładem najlepszych decyzji.

Wynajem jest drogi

Analizując ceny wynajmu mieszkań nie trudno odnieść wrażenie, że są to jedne z najdroższych dla kieszeni wydatków. Koszt wynajmu pokoju dla studenta na Śląsku oscyluje w granicach 800 złotych, kawalerka to już ponad 1000 złotych, nie wspominając o większych metrażowo mieszkaniach, które miesięcznie potrafią wyciągnąć z portfela kilka tysięcy złotych. Do tego należy doliczyć oczywiście zużycie mediów oraz ewentualne remonty — nie wszystkie modernizacje pokrywają właściciele. W oddalonych o kilka kilometrów od Katowic Tychach ceny najmu są równie wysokie co w centrum aglomeracji, głównie z uwagi na atrakcyjne położenie i wysokiej klasy zagospodarowanie przestrzenne miasta, sprawiające nieodparte wrażenie mieszkania w spokojnej i oddalonej od miejskiego gwaru okolicy.

Korzystne kupno mieszkania w Tychach — to Twoje miejsce

Na początek wyjaśnijmy, dlaczego wskazujemy Tychy, jako miasto wymarzone dla wymagających. To młode miasto, które początkowo było traktowane raczej jako sypialnia niż miejsce do pracy. Takie podejście sprawiło, że rozwiązania urbanistyczne miasta zostały ukierunkowane na różnego rodzaju rekreacje. Stąd mamy zadbane i urokliwe Paprocany — miejski park z jeziorem i fenomenalną Piramidą, urokliwą starówkę wraz z Browarem i wieloma zabytkami, a także liczne kawiarnie, puby, lodowisko, basen.

Atrakcyjne nowe mieszkania w Tychach to tak naprawdę doskonała inwestycja. Przedsiębiorstwo deweloperskie Trojan nie bez powodu realizuje tam inwestycję małego osiedla nazwanego  „Apartamenty NiN„, na którym znajdują się różnorodne powierzchniowo mieszkania (od 43m2 do 72m2), to bowiem miejsce, w którym dobrze czują się studenci, rodziny z dziećmi czy single. Zakup nowego mieszkania od wspomnianego dewelopera na raty w tym mieście to koszt zaledwie 695 złotych miesięcznie. Do tego należy także wspomnieć o opiece doradcy kredytowego i doradcy inwestycji. Kupno mieszkania to niewątpliwie inwestycja, która pozwala uzyskać własność i komfort życia nawet przy mniejszych zarobkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here