ekoracje do kuchni w stylu skandynawskim

Kuchnia w stylu skandynawskim to doskonały wybór dla osób, które cenią funkcjonalny i prosty design. Praktyczne i pomysłowe rozwiązania pozwalają na utrzymanie we wnętrzu porządku oraz bardzo dobrą organizację przestrzeni nawet na niewielkiej powierzchni kuchennej. Styl skandynawski polecany jest do aneksów kuchennych oraz kuchni otwartych na pokoje dzienne. Pozwala na harmonijne połączenie obydwóch wnętrz, a także optycznie powiększenie przestrzeni. Jeśli marzy ci się kuchnia inspirowana Skandynawią,  zobacz inspiracje dotyczące stylu skandynawskiego w kuchni.

Kuchnia w stylu skandynawskim: kolory

Wnętrza skandynawskie utrzymywane są w jasnych odcieniach kolorystycznych. W  kuchniach dominuje biel oraz różne odcienie szarości. Dla uzupełnienia tych barw często stosowany jest kolor czarny lub brązowy. Kolorowe i wyraziste barwy używane są w przypadku dodatków, dekoracji i sprzętów AGD. Akcesoria w stylu skandynawskim mogą przybierać odcienie niebieskie, zielone, żółte lub wrzosowe.

Meble w stylu skandynawskim do kuchni

Meble stosowane w kuchniach skandynawskich wyróżniają się minimalistyczną formą oraz funkcjonalności. Należy zadbać, aby nie miały elementów dekoracyjnych i ozdobnych. Projektanci polecają szafki bez uchwytów, wyposażone w nowoczesne systemy zamykania i otwierania. Zabudowa kuchenna powinna być drewniana  i utrzymana w jasnym kolorze: białym lub kremowy. Kuchenne szafki przykrywa się obowiązkowo blatem z litego drewna. Meble, które pasują do stylu skandynawskiego, powinny być również praktyczne i funkcjonalne. Stąd należy wybierać te o dużej ilości szuflad i schowków.

jak urzadzic kuchnie w stylu skandynawski,

Kuchnia w stylu skandynawskim to wnętrza, które mają być przytulne i
rodzinne. Są one traktowane jako serce domu i miejsce spotkań. Dlatego też
nieodzownych elementem wnętrz jest duży drewniany stół, który tworzy rodzinną
atmosferę. Dobrym rozwiązaniem jest też zastosowanie wyspy kuchennej, przy
której można wspólnie gotować.

Ściany i podłogi w kuchni skandynawskiej

Ściany w kuchni skandynawskiej zazwyczaj mają kolor biały. Najczęściej stosowanym materiałem wykończeniowym jest tradycyjna farba, którą uzupełnia się płytkami ceramicznymi położonymi nad blatami kuchennymi. Gres może być utrzymany w jednolitej kolorystyce lub w formie pastelowej mozaiki. Podłogi w stylu skandynawskimi pokryte są drewnianym parkietem, kamieniem, lub płytkami w klasyczną czarno-białą szachownicę.

Sprzęty kuchenne w kuchni skandynawskiej

Do kuchni skandynawskiej polecane są sprzęty AGD o nowoczesnym i prostym design. Wielu projektantów wnętrz radzi, aby lodówkę, zmywarkę czy mikrofalówkę ukryć w zwartej zabudowie. Na blatach kuchennych powinno znajdować się jak najmniej wolnostojących urządzeń.

Dodatki do kuchni skandynawskiej

Styl skandynawski z założenia jest minimalistyczny i oszczędny w formie, dlatego też w kuchniach powinno unikać się zbędnych bibelotów i ozdób. W zakresie dekoracji warto postawić na proste i praktyczne akcesoria takie jak młynki czy pojemniki na przyprawy. Dobrze widziane są również tekstylia z naturalnych materiałów: bawełny lub lnu.

kuchnia w stylu skandynawskim przyklady

Kuchnia w stylu skandynawskim lubi również świeże rośliny, stąd też można pomyśleć o założeniu domowego zielnika oraz postawieniu świeżych kwiatów w wazonie. Dekoracjami, o jakie warto zadbać, jest też odpowiednie oświetlenie. Styl skandynawski lubuje się w jasnych,
słonecznych przestrzeniach. Stąd też we wnętrzach mile widziane są lampiony i latarenki oraz duża ilość lamp.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here