Krzesła do jadalni i inne niezbędne meble w stylowym domu

Meble to temat, którego nie sposób ominąć w trakcie wykańczania samego mieszkania czy domu. Krzesła do jadalni, ławy, fotele, łóżka – właściwie gdzie nie spojrzymy, to będzie wymagany jakiś element umeblowania czy inny dodatek.  Prawdziwie elegancki i nowoczesny dom nie może być urządzony w sposób przypadkowy. To proces złożony, który wymaga sporo planowania, zarządzania domowym funduszem  i przede wszystkim zabawienia się specjalistę od wnętrz. Jak więc wybrać meble do salonu i jadalni? Pomagamy w wyborze i proponujemy najnowsze rozwiązania na rynku!

Początki bywają trudne – meble do salonu i gospodarowanie przestrzenią

Ktoś może zapytać – od czego w ogóle zacząć? Jeśli mamy mieszkanie zrobione pod klucz, to właściwie jego umeblowanie jest jedynym problemem. Żeby w ogóle zacząć myśleć o wyborze mebli należy się w pierwszej kolejności zastanowić nad ich liczbą i ustawieniem w danym pomieszczeniu. Dotyczy to każdego pokoju – bez wyjątku. Nie musimy bawić się w wielkie projekty.

Nawet wstępny szkic wystarczy i badania potrzeb domowników. Do salonów o małych metrażach nie można przecież władować ogromnego narożnika czy kanapy – w końcu wtedy będzie ona zajmowała o wiele za dużo miejsca. Osobiście mogę doradzić, że bardzo bezpiecznym (i zarazem eleganckim) podejściem będzie minimalizm. Nie mówię o ascetycznie urządzonym całym mieszkaniu, tylko o rozważnym kupowaniu.

Meble do salonu – niezbędnik

Po pierwsze, meble do salonu to szeroka gama produktów. Producenci mebli bardzo często wciskają przeróżne “rewolucyjne” pomysły i zastosowania w wysokich cenach – nie zważając na potrzeby klienta. Najlepiej jest w pierwszym kroku wybrać kanapę (np. pod kolor ścian). Kanapa musi być dostosowana do liczby domowników. W końcu nie chcielibyśmy, żeby była za mała w trakcie rodzinnego seansu filmowego.

Co więcej, często porządna, dobrze wykonana sofa jest wystarczającym i jedynym meblem wypoczynkowym w dużym pokoju. Fotel do salonu też jest bardzo dobrym rozwiązaniem z uwagi na mniejszy rozmiar i większą mobilność. Jednak nie ma co przesadzać – nawet przestronny salon z za duża ilością mebli nie będzie prezentować się dobrze. Oprócz kanapy oczywiście przyda się jakiś stolik kawowy czy ława. Może to być nawet najzwyklejszy mebelek z popularnej szwedzkiej sieciówki. Przyda się również szafka RTV na potrzebne sprzęty. Właściwie każdy następny mebel jest opcjonalny. Przy dobrze dobranej kanapie i fotelu żaden domownik czy gość prędko nie będzie chciał z nich wstać!

Krzesła do jadalni i wielozadaniowy stół

Zestaw mebli do jadalni to jedna z najpopularniejszych opcji wśród elementów umeblowania. Właściwie to nie ma reguły – jeśli cenimy sobie nowoczesność, to sprawdzą się proste formy bez ozdób. Co do stołu – jeśli mamy miejsce – można po prostu kupić duży stół. Jednak mieszkając w bloku bardzo często rodziny muszą iść na kompromis i kupować stolik rozkładany czy ławostół (który łączy w sobie cechy wygodnej ławy i pełnoprawnego stołu). Meble do jadalni często pokrywają się z meblami do salonu (np. komody i kredense wymiennie stawia się w obu pomieszczeniach).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here