Komoda

Pokój dziecka musi być funkcjonalnie urządzony, ale też wizualnie zachwycać. Aby jego design szedł w parze z praktyczną rolą, trzeba dobrze zaplanować jego wnętrze i zakup wyposażenia. Jednym z ważnych elementów jest komoda, bo pozwoli zapewnić porządek w dziecięcym pokoju.

Wyposażenie pokoju a potrzeby najmłodszych

Dzieci mają specyficzne potrzeby, dlatego też urządzenie dla nich pokoju wymaga cierpliwości i przemyślenia. Pokój musi im się podobać, być wygodny, zapewniać miejsce do rozrywki i do pracy lub nauki. Ważne też, aby dziecko nauczyć dbania o porządek – pomocne są pudełka czy skrzynie, ale też praktyczna i pojemna komoda. W ofercie wielu producentów są różne modele – np. komoda dla chłopca lub mebel o delikatniejszym designie dla dziewczynki.

Komoda a uporządkowanie przestrzeni

Dobrym pomysłem będzie komoda do pokoju dziecięcego. Warto urządzić go tak, aby był wygodny i praktyczny, ale trzeba też uwzględnić potrzeby i gust pociechy. Komoda to pojemny i przydatny mebel, gdyż można w nim przechowywać różne rzeczy – jak zabawki – ale  sprawdzi się również w pokoju starszych dzieci i nastolatków.

Jest pomocna w nauce  malucha w odpowiednim uporządkowaniu i segregowaniu rzeczy (ubranek, zabawek, maskotek itd.) oraz utrzymania ładu w pokoju. Komoda pełni jednak nie tylko rolę praktyczną, bo może być też ozdobą, jeśli dopasujemy ją do innych elementów wyposażenia.

Czym kierować się, wybierając komodę do pokoju dziecięcego?

Komoda ma wiele zalet – jest pojemna, solidnie wykonana, przyda się przez długi czas (zarówno w wieku dziecięcym, jak i nieco starszym), pozwoli zachować porządek. Dzięki niej można odpowiednio podzielić przestrzeń. Ponadto można w niej przechowywać m.in. ubranka, akcesoria do karmienia, zabawki, kocyki, akcesoria plastyczne, sportowe itp.

Komoda to dobre rozwiązanie też w przypadku starszych dzieci, dlatego można od razu kupić pojemniejszy model, aby go potem nie wymieniać. Dobrej jakości komoda – dla chłopca czy dziewczynki – powinna przetrwać długi czas. To jeden z tych mebli, który powinien pozostać w pokoju na dłużej.

Komoda do pokoju dziecka – liczy się design

Ważny jest też design – komoda dla chłopca może być ozdobiona naklejkami z bohaterami ulubionych bajek, samochodami albo motocyklami. Warto dopasować mebel tak, aby stylem i kolorystyką idealnie współgrał też z innymi elementami wyposażenia. Dla dziewczynki z kolei polecamy komody z wizerunkiem postaci bajek czy zwierzątek, a także w kwiaty lub po prostu w pastelowych kolorach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here