Kolekcja gniazdek i łączników Schneider Electric – Sedna

0
1324

Wybór włączników i gniazdek to ostatni element wykonania instalacji elektrycznej w naszym domu. O ile jednak wcześniej pewnie nie zajmowało nas to jakiego typu wyłącznika różnicowoprądowego użyto dla zabezpieczenia całości instalacji, o tyle teraz czas na nasze decyzje. Oryginalna linia, ciekawa kolorystyka i wysoka praktyczność w zastosowaniu – to podstawowe wyróżniki kolekcji Sedna, którą w swojej ofercie ma Schneider Electric.

Jakość wykonania

Od jakości wykonania łączników, zwanych potocznie włącznikami, zależy nie tylko nasz komfort, ale i estetyka. Zastosowane w serii Sedna od Schneider Electric materiały zapewniają przede wszystkim, że nasze włączniku się nie “wytrą”. W końcu to elementy, których co dzień dotykamy, często je przecieramy i stale narażone są na różnego rodzaju nacisk. Włączniki Sedna to nie tylko elementy do włączania i wyłączania światła, w tej serii znajdziemy też włączniki schodowe czy takie do opuszczania i podnoszenia zewnętrznych żaluzji.

Gniazda z kolekcji Senda są dostępne zarówno w wersji pojedynczej, jak i podwójnej, z ramką lub bez. Ta druga opcja umożliwia nam zastosowanie dowolnego połączenia kolorystycznego w ramach oferowanej palety barw. I tak możemy w salonie zastosować ramkę w kolorze grafitowym, a gniazdo w kolorze satyny, natomiast w kuchni odwrotnie gniazdo grafitowe i satynowa ramka. Taki zabieg ładnie kolorystycznie łączy przestrzenie i nadaje im niepowtarzalnego uroku.

Gniazda specjalnego przeznaczenia

W ramach kolekcji Sedna znajdziemy też gniazda do łazienki, czyli takie, których stopień ochrony oznaczony jest IP44. To gniazda z przesłonami torów prądowych. Klapka, która jest ich elementem, ma za zadanie chronić wnętrze gniazda przed dostępem wody, o którą w łazience nietrudno. Ponieważ zwykle w łazience gniazd i włączników mamy kilka, w kolekcji Sedna te z przesłoną dodatkowo oznaczono ikonką końcówki kabla elektrycznego, by nie myliły się w włącznikami światła.

Seria zawsze najlepszym rozwiązaniem

Dzięki temu, że kompletujemy włączniki i gniazdka w ramach jednej serii, zachowujemy dobrą kompozycję w naszych przestrzeniach. Tyczy się to nie tylko włączników zresztą. W dobrze zaprojektowanym mieszkaniu czy domu nawet elementy osprzętu elektroinstalacyjnego, których nie eksponujemy, powinny stylistycznie pasować do całości. Dlatego też w salonie, gdzie kolor ścian jest ciemny, doskonale wyglądają włączniki w kolorze grafitowym czy satynowym. W tym samym kolorze można dobrać gniazda multimedialne (antenowe, głośnikowe czy teleinformatyczne). To, co znamienne w stylistyce tak małych elementów, jak włączniki to odejście od rozwiązań standardowych. Białe włączniki sprawdzą się na pewno we wnętrzach nowoczesnych, gdzie ściany są białe, ale na ścianie w kolorze czarnym nie będą prezentować się najlepiej. Stąd poszerzająca się paleta barw, w jakich możemy włączniki kupić. W kolekcji Sedna mamy do wyboru zarówno kolory tradycyjne, jak i bardziej wyrafinowane jak grafit, aluminium czy satyna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here