Karnisz srebrny jako element wystroju wnętrza – pomysły na spójne dodatki w każdym z pomieszczeń

0
1241

Aby móc mówić o pięknym, eleganckim i stylowym wnętrzu należy pamiętać o jednym – przemyślanej aranżacji i doborze dodatków. Powiedzenie “diabeł tkwi w szczegółach” w niewielu kwestiach sprawdza się tak dobrze, jak w przypadku aranżacji wnętrz. Każde z pomieszczeń rządzi się własnymi prawami i pozwala na zabawę innymi elementami wystroju. Wystarczy pamiętać o tym by utrzymane były one w tej samej estetyce. W poniższym artykule prezentujemy pomysły na dodatki do karnisza srebrnego w każdym z możliwych pomieszczeń.

1.  Karnisze srebrne w nowoczesnym salonie

Salon, w którym zamontowany jest karnisz srebrny najczęściej utrzymany jest w stylu klasycznym, gdzie pełni rolę elementu wyróżniającego lub nowoczesnym jako część modernistycznej estetyki. W obu wypadkach jest materiałem uniwersalnym, pozwalającym na dużą swobodę w wyborze dodatków. Świetnie sprawdza się w tym wypadku wszelkie metalowe ozdoby, korespondujące z karniszem srebrnym, do których zaliczyć można lampy, zegar,ozdobny stolik, ramy obrazów, wiszących na ścianie oraz wszelkie inne drobne dekoracje jak doniczki czy wazony.

2.  Metalowe dodatki w stylowej sypialni

Głównym i najważniejszym elementem sypialni jest oczywiście łóżko, tym samym to jego styl jest fundamentem dla dalszych dekoracji. Karnisz podwójny zamontowany w pokoju sypialnym umożliwia łatwe i efektowne nawiązanie do łóżka za pomocą kolorystyki zasłon. Reszta dodatków nie powinna zanadto rzucać się w oczy, lepiej skupić się na drobnych, aczkolwiek pasujących do całości szczegółach takich jak oświetlenie boczne, figurki, bądź ramki na zdjęcia. Warto pamiętać, że sypialnia jest miejscem wypoczynku oraz relaksu, dobrze więc przełamać karnisz srebrny i metalowy, nieco zimny wystrój przytulnym, rozproszonym światłem i innymi klimatycznymi dodatkami.

3.  Dekoracje pasujące do karnisza srebrnego w kuchni i jadalni

Wnętrze kuchni i jadalni to wyjątkowo wdzięczna płaszczyzna do udekorowania za pomocą koloru srebrnego i metalu. Ilość różnych przyrządów kuchennych, a także pole do popisu w zakresie ozdób pozwalają na puszczenie wodzów fantazji. W kuchni doskonale sprawdzą się elementy takie jak metalowy kosz na śmieci, chlebak, osuszacz na sztućce, czy też pojemniki na przyprawy. W jadalni świetnie wyglądać będą srebrne wazony, miski na owoce, a także spójne kolorystycznie serwetki i inne ozdoby stołu.

4.  Karnisz srebrny w pokoju dziecięcym

Może się wydawać wśród powszechnie panującemu przekonaniu, że pokój dziecięcy musi być mieszaniną wszelkich możliwych kolorów, jednak nic bardziej mylnego. Stonowane barwy w pokoju malucha wcale nie muszą być smutne i nieciekawe, co więcej potrafią dać dużo korzyści, powodując spokojną atmosferę, sprzyjającą relaksowi i skupieniu. Najważniejsze to zadbać o odpowiednie dodatki. Jeśli mamy do czynienia ze stonowaną kolorystyką ścian, karniszem srebrnym i metalowymi dodatkami, takimi jak wykończenia mebli czy oświetlenia zadbajmy o to, aby reszta dodatków była pełna kolorów. Wyraziste elementy takie jak kocyk, poduszki, dywanik, zabawki, czy obrazki na ścianie ożywią pokój i sprawią, że stanie się on stylowym małym królestwem dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here