Kanapa skórzana – ekologiczna, czy naturalna

Kiedyś synonim luksusu, na który nie każdy mógł sobie pozwolić. Nieodłączny element gabinetów lekarskich, prawniczych, czy ekskluzywnych klubów. Dziś kanapa skórzana wraca do łask – nie tylko w klasycznej formie,  ale i jej ekologicznych wariantach. O różnicach i podobieństwach sof skórzanych i tych z tworzyw ekologicznych, opowiemy w niniejszym artykule.

Kanapa skórzana, czyli klasyczna piękność

Sofa skórzana, wykonana z dobrej jakości skóry naturalnej to ponadczasowy mebel, który nie tylko dobrze wygląda, ale jest również wytrzymały i odporny na zabrudzenia. Na rynku znajdziemy mnóstwo modeli inspirowanych duchem dawnych czasów, ale i tych bardziej nowoczesnych. Szeroki asortyment sklepów takich jak: outletmeblowy.pl/kler, daje nam gwarancję, że kanapa skórzana będzie pasować do każdego wnętrza. Ponadto mebel ten oddycha, współpracuje z otoczeniem, jest niezwykle elastyczny i miękki. Polecany jest też alergikom, gdyż nie kurzy się, przez co nie sprzyja wylęganiu się roztoczy. Sofa skórzana, pod warunkiem, że jest ona dobrze wyprofilowana i wypełniona, to bez wątpienia jeden z najwygodniejszych mebli w domu. Minusem takiej kanapy skórzanej może być jej cena, ale pamiętajmy, że to mebel, który może służyć latami. Sofy ze skóry naturalnej pięknie się starzeją – z upływem lat, dobrze pielęgnowane nabierają szlachetności i wyrazistego charakteru.

Ekologiczna alternatywa

Dla tych, którzy lubią klasyczny charakter sof ze skóry naturalnej, ale ze względów etycznych nie chcą ich kupować, producenci przygotowali model sofy wykonanej ze skóry ekologicznej. Jest ona zdecydowanie tańsza, niż jej starsza siostra, a jakością i odpornością na zabrudzenia nie odbiega od naturalnych standardów. Co prawda, przeciwnicy mebli skórzanych twierdzą, że latem siedzenie na takiej kanapie jest mało komfortowe – skóra przykleja się do siedzenia i oparcia, ale designerski kocyk, czy narzuta może rozwiązać ten problem. Podobnie jak kanapa z naturalnej skóry, ma ona właściwości antyalergiczne, a czyszczona odpowiednimi preparatami równie długo zachowuje dobry wygląd. Niestety nie jest tak elastyczna i „oddychająca”, jak kanapa ze skóry naturalnej, choć trzeba przyznać, że technologia jej produkcji z roku na rok staje się coraz lepsza, więc może kiedyś sofa ze skóry ekologicznej stanie na podium obok tej naturalnej.

Kwestia wyboru

Jaką sofę zatem wybrać do naszego wnętrza? Wszystko jest kwestią gustu i kwestii etycznych. Zaletą zarówno sof ze skóry naturalnej, jak i tych ekologicznych jest to, że oba te materiały są niezwykle odporne, jak i łatwe do czyszczenia. Bez problemu usunie się z nich plamę bez ryzyka odkształcenia, czy wytarcia się materiału. Kolejnym plusem są kwestie estetyczne – w przypadku obu wariantów projektanci zadbali, by spośród milionów modeli można było wybrać zarówno te nawiązujące do klasycznego stylu – z wielkimi miękkimi oparciami i pikowaniem – jak i modele nowoczesne, utrzymane w minimalistycznej, geometrycznej stylistyce. Rynek kipi od małych sof dwuosobowych, a także wielkich narożników z funkcją spania. Jedno jest pewne – bez względu na to, który model i materiał wybierzemy, będzie to mebel na długie lata.

Niezależnie od tego na jaką sofę się zdecydujemy, zadbajmy by materiał był najwyższej jakości, a oparcia zostały dobrze wyprofilowane. Tylko wtedy nasza sofa będzie doskonale spełniała swoją rolę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here