Być może duża część osób na pytanie zadane w tytule odpowie: najważniejsze jest łóżko. Oczywiście! Jest to prawda, jednak nie samo łóżko tworzy sypialnię. Istotne są również inne meble, które ułatwiają funkcjonowanie i przechowywanie (np. pościeli). Sprawdź, na jakie elementy wyposażenia postawić, aby cieszyć się wygodną i funkcjonalną sypialnią.

Na początek: łóżko z wygodnym materacem

Bezsprzecznie jest to najważniejszy mebel w sypialni. Piękna rama łóżka, czy to klasyczna, prosta, czy może designerska, będzie ozdobą każdej sypialni. Możesz postawić na przykład na łóżko z dużym, tapicerowanym zagłówkiem, o który wygodnie się oprzesz, na mebel w rustykalnym stylu, nowoczesną, minimalistyczną i niską ramę lub nawet łóżko z baldachimem. Ostatnia propozycja ma tę zaletę, że pozwoli Ci odciąć się od bodźców z zewnątrz i stworzyć przytulną, zamkniętą przestrzeń, która umożliwi Ci głęboki relaks i zdrowy sen.

Ponadto możesz też pomyśleć o łóżku wyposażonym w przestrzeń do przechowywania. Takie rozwiązanie pozwala znacznie zaoszczędzić miejsce w sypialni.

Oczywiście nie możesz zapominać o odpowiednim materacu! To od niego bowiem zależeć będzie to, jaką pozycję podczas snu przybierze Twoje ciało, czy będziesz budzić się w świetnym nastroju, czy może przeciwnie – z bólem mięśni i kręgosłupa.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów materacy. Możesz wybierać spośród produktów o różnym stopniu twardości. To, jaki typ materaca będzie dla Ciebie odpowiedni, zależy od Twojej budowy ciała, pozycji podczas snu czy ewentualnych schorzeń kręgosłupa. Możesz też wybierać spośród materacy lateksowych, sprężynowych i piankowych. Wybierając materac, nie spiesz się – poleż na wybranym produkcie kilka minut, aby sprawdzić, czy dobrze dopasowuje się do Twojego ciała.

Szafki nocne

Szafki nocne ułatwiają funkcjonowanie w sypialni. Możesz zawsze mieć pod ręką przydatne przedmioty, a także odłożyć książkę, czasopismo, okulary, kubek z herbatą czy telefon. Idealnym rozwiązaniem jest ustawienie dwóch szafek nocnych i dwóch lampek po obu stronach łóżka. Dzięki temu dwie osoby śpiące na jednym łóżku, będą miały własny kącik do przechowywania prywatnych rzeczy.

Szafy i komody

Jeśli w mieszkaniu nie ma osobnego pomieszczenia na garderobę, idealnym miejsce na usytuowanie szafy jest sypialnia. Pozwoli Ci to ubrać się w spokoju i przymierzać rzeczy bez konieczności opuszczania pokoju. Możesz postawić na szafę wnękową z dużym lustrem lub mebel, który pasuje kolorem do ścian – dzięki temu uzyskasz efekt harmonii.

Jeśli zamiast dużych szaf preferujesz przechowywanie ubrań w szufladach, postaw na wygodną komodę. Taki mebel ma dodatkową zaletę – na jego powierzchni możesz ustawić dekoracje, lampkę czy świece. W pomieszczeniach o niewielkiej powierzchni komoda może z powodzeniem zastąpić szafkę nocną. Poszukujesz inspiracji? Koniecznie odwiedź sklep www.miloohome.pl

Lustra

Lustra mogą optycznie powiększać przestrzeń i wywoływać wrażenie dodatkowego wymiaru. Jeśli decydujesz się na wstawienie do sypialni szafy lub usytuowanie garderoby w bezpośrednim sąsiedztwie, lustro może ułatwić codzienne ubieranie się.

Lustro może też sprawić, że pomieszczenie będzie bardziej nasłonecznione, ponieważ jego tafla będzie odbijać promienie słoneczne. Jest to szczególnie przydatne w sypialniach usytuowanych po stronie północnej lub takich, które mają małe okna.

Warto jednak pamiętać o kilku zasadach:

  • Jeśli widok za oknem nie jest ciekawy, nie wieszaj lustra naprzeciwko okna.
  • Staraj się unikać wieszania luster naprzeciwko łóżka, ponieważ po przebudzeniu w nocy, możesz wystraszyć się jego odbicia.
  • Unikaj wieszania luster naprzeciwko mebli czy regałów, na których znajduje się duża ilość przedmiotów – może to wywoływać wrażenie bałaganu.

Lampy

Oświetlenie pełni niezwykle ważną funkcję w sypialni. Pomaga wydzielić przestrzeń, a także sprawić, że Twoja uwaga nie jest rozproszona i możesz spokojnie czytać lub po prostu odpoczywać. Duże lampy podłogowe, średniej wielkości lampy stołowe czy niewielki lampki nocne, mogą sprawić, że sypialnia będzie bardziej przytulna i klimatyczna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here