Jaki stolik do kawy będzie najlepszy?

Salon to najczęściej serce naszego domu. To tam odpoczywamy po ciężkim dniu i sadzamy gości. Co za tym idzie, jego wyposażenie musi być jak najbardziej funkcjonalne i komfortowe w użytkowaniu. Jednym z podstawowych elementów umeblowania jest stolik do kawy, przydatny szczególnie wtedy, gdy chcemy napić się czegoś ciepłego bądź zjeść coś na szybko. Stoliki kawowe często pełnią też funkcję ozdobną. To tam układamy wazony z kwiatami, bibeloty i inne dodatki. Co zatem wybrać, żeby osiągnąć zamierzony efekt?

Stół kawowy – rozmiar jest bardzo ważny

Stoliki kawowe występują na rynku w wielu różnych modelach. Musimy jednak zwrócić uwagę na coś więcej niż aspekt estetyczny. Stolik do kawy powinien mieć określone wymiary, tak by korzystanie z niego nie rodziło żadnych problemów. Optymalna wysokość tego mebla to 45-50 centymetrów, drugie tyle powinna wynosić odległość od kanapy, by można było swobodnie siedzieć i przechodzić. Jeśli masz w salonie telewizor, stolik kawowy powinien znajdować się przynajmniej 80 cm od niego. Przyjmuje się, że standardowa długość stołów do kawy to jakieś 2/3 długości sofy.

Szklany stolik kawowy – uniwersalne rozwiązanie

Stolik kawowy szklany to model wybierany zdecydowanie najchętniej. Wszystko dlatego, że będzie pasował bez względu na to, na jaki kolor pomalujesz ściany w salonie czy jaki styl innych mebli wybierzesz. Stolik szklany kawowy sprawdzi się wówczas, kiedy nie chcesz, by mebel zanadto przyciągał wzrok i dominował nad resztą wyposażenia, a jest to dość częste, jako że znajduje się zwykle w centralnej części. Stół do kawy ze szkła nie zasłoni też dywanu, jeśli chcesz wyeksponować jego ciekawy wzór.

Szukasz uniwersalnych rozwiązań wnętrzarskich? Sprawdź https://adoo.pl/aranzacja-wnetrz/

Wbrew pozorom szklane stoliki kawowe nie są wcale tak kruche. Wykonane z grubego, dobrej jakości szkła, mogą przetrwać wiele lat, choć oczywiście należy uprzednio sprawdzić zalecenia producenta w kwestii maksymalnego obciążenia. By dodać takiemu stolikowi charakteru, można położyć na nim ręcznie wyszywaną, ażurową serwetę.

Stolik kawowy – jaki wybrać kolor i kształt?

Wszystko zależy od wystroju wnętrza. Jeśli chcesz, by salon był utrzymany w jednolitej tonacji kolorystycznej, dobierz stolik kawowy tak, by nie kontrastował z otoczeniem. Białe stoliki kawowe prezentują się estetycznie, z kolei stoliki kawowe czarne nadadzą pomieszczeniu szykowny wygląd.

Kształt dobierzmy do naszych preferencji. Okrągłe stoliki kawowe wydają się bardziej eleganckie, ale kwadratowe stoliki kawowe również świetnie się dopasują do reszty umeblowania. Sprawdź pełną ofertę sklepu meblowego zona-design na https://zona-design.pl/meble/stoliki-kawowe-i-lawy/

Stolik kawowy drewniany do każdego salonu

Równie częstym materiałem spotykanym w stolikach kawowych jest drewno. Drewniane stoliki kawowe są wytrzymałe i estetyczne, a często znacznie lżejsze od szklanych. Odpowiednio zabezpieczone lite drewno sprawia, że powierzchnia nie ulegnie odkształceniom z upływem czasu.

Bardziej nowoczesne stoliki kawowe to takie o fabrycznym wykończeniu. Spotyka się zatem stoły z palet albo stoliki kawowe na kółkach. Zanim pozwolimy usiąść przy nim gościom, trzeba koniecznie sprawdzić, czy mebel jest odpowiednio stabilny. W sklepach dostępne są także stoliki kawowe z szufladami, które dają dodatkową przestrzeń do przechowywania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here