Jaka szyba do drzwi wewnętrznych?

Szyba w drzwiach wewnętrznych nie musi być nudna. Firmy oferujące szkło na wymiar mają dla nas ciekawe rozwiązania, dzięki którym nie tylko łatwo wymienimy szybę w drzwiach wewnętrznych, ale także będziemy mogli dać wyraz swojej kreatywności i nadać zwykłym drzwiom zupełnie nowy charakter.

Drzwi wewnętrzne z szybą to klasyczne rozwiązania w naszych domach i mieszkaniach. Matowa lub ornamentowa tafla świetnie doświetla zbyt ciemny przedpokój oraz sprawdza się w drzwiach do łazienki, gdzie najważniejsza jest prywatność. Współcześnie mamy do wyboru wiele rodzajów szkła, które możemy wykorzystywać do wykonania przeszklenia w drzwiach w mieszkaniu. Rodzaje szkła takie jak szkło ornamentowe, szkło satynowe, szkło lacobel czy szkło lacomat dają nam dużo możliwości realizacji domowych projektów.

Szkło ornamentowe i szkło satynowe do wnętrz

Szkło ornamentowe (inaczej dekoracyjne, ozdobne) to szyba pokryta tłoczonym lub nanoszonym wzorem. Stosuje się je powszechnie przy produkcji drzwi oraz mebli. Cechują je półprzezroczystość – ze względu na garbowaną powierzchnię światło się rozprasza. Z tego powodu jest to szkło, które pozwala zachować prywatność, gdyż skutecznie rozmywa obraz. Szkło ornamentowe stosuje się np. w drzwiach do łazienki czy sypialni.

Istnieje kilka firm oferujących szkło ornamentowe na wymiar https://www.szklonawymiar.pl/szklo-na-wymiar/szklo-ornamentowe. Możecie wówczas zamówić taflę o potrzebnym kolorze i fakturze, a także otrzymać ją w dowolnym rozmiarze (np. brązowe i bezbarwne, z delikatniejszym i mocniejszym ornamentem).

Innym rodzajem szkła do zastosowań dekoracyjnych jest szkło satynowe. Na pierwszy rzut oka jest podobne do szkła piaskowego, jednak szyba satynowa jest delikatniejsza i bardziej równomierna. Ma matową powierzchnię, którą można nanosić na różne rodzaje szkła. Dzięki temu szkło satynowe daje wiele możliwości wykorzystania we wnętrzach, także w budynkach użyteczności publicznej lub w biurach jako ściany oddzielające pomieszczenia.

Szyby lacobel i szkło lacomat jako wypełnienie drzwi

Jeśli szukasz szyby do drzwi wewnętrznych warto także rozejrzeć się za mniej standardowymi rozwiązaniami. Sklep https://www.szklonawymiar.pl/ proponuje między innymi szkło lacobel i lacomat jako wypełnienie drzwi. Pierwsze z nich możecie skojarzyć z modnych tafli umieszczanych nad blatem w kuchni. Lacobel jest lakierowane i bardzo błyszczące, a przy tym odporne na zabrudzenia i zarysowania (dzięki specjalnej warstwie lakieru). Szyby lacobel chętnie montowane są w drzwiach szaf, szczególnie w szafach z drzwiami przesuwnymi, gdzie pięknie odbijają światło nadając wnętrzu nowoczesny wygląd.

Z kolei szkło lacomat to matowa wersji tej szyby. Ma neutralny, matowy i przezroczysty wygląd. Zapewnia niemal całkowite rozmycie obrazu, dzięki czemu jest świetne jako element drzwi do sypialni czy łazienki. Przepuszcza więcej światło niż lacobel, ale mniej niż szyba satynowa.

Jakie szkło do drzwi zewnętrznych?

Na koniec drobna uwaga na temat szyb do drzwi zewnętrznych. Tutaj szkło musi spełniać przede wszystkich normy antywłamaniowości oraz termoizolacyjności. Do drzwi wejściowych przeznaczone są szyby VSG lub VSG ESG. Jest to szkło laminowane, a jeśli do tego zostało poddane hartowaniu – otrzymuje oznaczenie ESG. O wysokiej trwałości tego szkła niech zaświadczy fakt, że wykorzystuje się je do produkcji szyb kuloodpornych, antywłamaniowych i pancernych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here