Jaką chłodziarkę kupić do mieszkania singla?

Chłodziarka dla singla do kawalerki czy małego M2 nie musi być duża. Ale nie kupuj też lodówki turystycznej. Gdy wpadną znajomi, pojemna lodówka o standardowej szerokości 60 cm, pomieści nie tylko napoje, ale i przekąski czy nawet urodzinowy tort. Sprawdź, jak wybrać dobrą lodówkę dla singla.

Nawet jeśli częściej jadasz na mieście, chłodziarka jest nieodłącznym elementem twojego domu. Schłodzisz w niej piwo i wstawisz popisowe tiramisu tuż przed randką. Jeśli nie robisz cotygodniowych zakupów w pobliskim dyskoncie, wystarczy Ci mała lodówka do 50 cm szerokości.

A jeśli lubisz gotować i wolne niedziele spędzasz przed TV, ze zniecierpliwieniem czekając na kolejny odcinek Masterchefa, większa lodówka w kuchni to po prostu must have! Lodówka 60 cm pomieści nie tylko zakupy, ale i lunchboxy do pracy. Dodatkowo idealnie wpasuje się do niewielkiej kuchni czy aneksu kuchennego.

Lodówka 60 cm – jaką klasę energetyczną wybrać?

Podczas wyboru lodówki zwróć uwagę na jej klasę energetyczną. Chłodziarka pracuje na okrągło, dlatego powinna być ekonomiczna. Poszukaj lodówki oznaczonej jednym z tych symboli:

  • A
  • A+
  • A++
  • A+++

Modele o wysokiej klasie energetycznej są najbardziej energooszczędne, dzięki czemu zaoszczędzisz na rachunkach za prąd. Im więcej plusików na etykiecie lodówki, tym większa pewność, że urządzenie będzie wydajniejsze.

Pamiętaj, że nie tylko chłodziarka, ale i zamrażarka ma kilka klas energetycznych. Im wyższa, tym dłuższy czas, w jakim możesz przechowywać zmrożoną żywność.

Lodówka 60 cm – kompaktowa i cicha

Kompaktowa lodówka 60 cm nie jest pozbawiona nowoczesnych udogodnień. Możesz znaleźć w niej system No Frost, alarm niedomkniętych drzwi, powłokę antybakteryjną, a nawet kostkarkę. Dzięki systemowi automatycznego rozmrażania, nie musisz jej tak często czyścić, co jest dużym plusem, gdy dużo pracujesz i często wyjeżdżasz. Chłodziarka może zawierać zarówno wewnętrzny, jak i zewnętrzny zamrażalnik. Wszystko zależy od twoich preferencji.

Zwróć też uwagę na hałas generowany podczas pracy lodówki, zwłaszcza gdy aneks kuchenny połączony jest z pokojem. W bardzo małych pomieszczeniach najlepiej sprawdzają się urządzenia o poziomie hałasu 37-38 dB. Aby sprzęt pracował tak cicho, powinien być dokładnie wypoziomowany, dlatego zadbaj o to już podczas montażu lodówki.

Lodówka 60 cm – zobacz, co ma w środku!

Przed zakupem lodówki zajrzyj do środka urządzenia, aby sprawdzić czy sposób rozmieszczenia półek oraz szuflad będzie dla ciebie funkcjonalny i pomieści jak najwięcej produktów. Zwróć uwagę, czy lodówka 60 cm, nad którą się zastanawiasz, ma wkładkę na jajka i grzebienie utrzymujące butelki w pozycji pionowej.

Wybierz taką lodówkę, która daje ci możliwość ustawienia półek i balkoników na drzwiach na różnych poziomach. Dzięki temu możesz włożyć do niej 5 l garnek z zupą lub całego arbuza. Sprawdź też, z jakiego tworzywa zostały wykonane przegrody i szuflady. Dobra chłodziarka powinna mieć szklane półeczki – są trwalsze i łatwiej utrzymać je w czystości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here