Jak zapewnić pracownikom miejsce pracy na najwyższym poziomie

Pracownicy w firmie nie stanowią jedynie czynnika produkcyjnego. Rozsądny pracodawca, który planuje długoterminową działalność, pamięta, że jego pracownicy powinni mieć zagwarantowane nie tylko odpowiednie wynagrodzenie i możliwość rozwoju, ale również bezpieczne i reprezentacyjne miejsce do pracy. Miejsce, w którym będą czuli się dobrze. Planując otwarcie nowego biura lub remont dotychczasowego, warto wyposażyć je w meble, które będą atrakcyjne dla pracowników, jak i klientów firmy. Powinny być to zatem meble o estetycznym designie, stabilne, wytrzymałe i wygodne w użytkowaniu. Projektanci wystroju wnętrz biurowych polecają meble metalowe, które cechują się długą żywotnością oraz funkcjonalnością.

Szafy, szafki i regały

Charakterystyczną cechą szaf i szafek jest możliwość ich całkowitego lub częściowego zamykania. Szafki mogą również zawierać w swej konstrukcji półki oraz szuflady. Jeśli chodzi o sposób zamykania, to można wyróżnić następujące rodzaje szaf biurowych:

  • szafy z drzwiami chowanymi,
  • szafy z drzwiami żaluzjowymi,
  • szafy z drzwiami przesuwnymi,
  • szafy z drzwiami skrzydłowymi,
  • szafy aktowo-kartotekowe, składające się z drzwi skrzydłowych oraz szuflad.

Wybierając szafki do swojego biura, należy zastanowić się co będziemy w nich przechowywać (teczki, segregatory, mapy, rysunki, produkty do sprzedaży, sprzęt elektroniczny itd.). Od wkładu szafki zależeć bowiem będzie jej szerokość, wysokość oraz głębokość całkowita, a także wysokość półek wewnątrz. Wśród producentów mebli metalowych do biura, którzy gwarantują największy wybór tego typu mebli, jest polska firma FX Meble. Oferta jest szeroka zarówno pod względem możliwości dostosowania gabarytu mebli do posiadanej powierzchni biura, jak również przystosowania wnętrza szafek do rodzaju wkładu. W sprzedaży są zatem:

  • szafy aktowe,
  • szafy kartotekowe,
  • szafy do przechowywania i sortowania dokumentów,
  • szafki na CD,
  • szafki na mapy i rysunki.

Warto wspomnieć, że jeśli po jakimś czasie powstanie potrzeba zwiększenia powierzchni przechowalniczej, to do każdej szafki można dokupić nadstawkę.

W przestrzeni biurowej dobrze sprawdzają się także regały. Ze względu na to, że nie posiadają drzwiczek, to stosowane są głównie do przechowywania rzeczy ogólnie dostępnych, takich jak czasopisma i książki branżowe, artykuły biurowe lub firmowe gadżety.

Biurka

Trudno sobie wyobrazić biuro bez chociażby jednego biurka. Biurka metalowe występują w różnych wielkościach, układach oraz kolorach. W zależności od rodzaju wykonywanej przy nich pracy, mogą wyglądać jak zwykłe stoliki, jak również mogą mieć kształt litery L.

Porządek na biurku zapewnią kontenerki w postaci szafki lub szuflad. Kontenerki występują w opcji samodzielnego mebla lub wbudowanego elementu biurka. Co istotne, jeśli chcemy ożywić pomieszczenie, to wybierzmy meble do biura ze wstawkami w kolorze, który kojarzy się na przykład z naszym logo.   

Krzesła

Oprócz biurek na komfort pracy pracownika wpływa z pewnością odpowiednie krzesło. Pracownicy docenią krzesła specjalistyczne oraz obrotowe, które zapewniają komfort siedzenia. Najlepiej, aby krzesła posiadały podłokietniki oraz regulację wysokości siedziska. Krzesła oferowane przez FX Meble są nie tylko wygodne i trwałe, ale występują w szerokiej gamie kolorystycznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here