Jak wybrać idealną płytę indukcyjną do zabudowy?

Moda na kuchnie indukcyjne jest coraz bardziej dostrzegalna. Klienci dostrzegają ich zalety i chętnie inwestują w nowoczesne rozwiązania. Bardzo mocno widać, że płyta indukcyjna skutecznie wypiera z rynku inne modele, a szereg cech sprawia, że konkurencja zostaje daleko w tyle. Przede wszystkim atrakcyjnie produkty są energooszczędne, łatwo jej otrzymać w czystości i są efektywne. Poza tym płyta indukcyjna do zabudowy świetnie prezentuje się w nowoczesnych kuchniach, a szereg różnych modeli i wariantów pozwoli dobrać idealną propozycję dla siebie.

Co to jest płyta indukcyjna?

To właśnie mechanizm, jak działa płyta indukcyjna, sprawia, że takie rozwiązanie jest chętnie wybierane do kuchni. Przede wszystkim urządzenie wykorzystuje szybkozmienne pole elektromagnetyczne, generowane przez cewki umieszczone tuż pod powierzchnią blatu. Żeby odpowiednio zadziałało, trzeba postawić na oznaczonym polu garnek z ferromagnetyków, czyli takich materiałów, które przyciągane są przez magnes. Po włączeniu płyty energia elektryczna zamieniana jest na cieplną na skutek indukowania prądów wirowych. W ten sposób nagrzewa się samo naczynie oczywiście z potrawą. Dlatego właśnie poza wiedzą, co to jest płyta indukcyjna, trzeba również mieć świadomość tego, że potrzebne będą specjalne naczynia. To one pozwalają zamknąć układ. Jego sprawne działanie warunkuje to, że nagrzewanie rozpoczyna się od razu po ustawieniu odpowiedniego programu i postawieniu garnka na płycie. Naczynia są oznaczone specjalnym symbolem i warto zwrócić uwagę, że na rynku jest ich coraz więcej. Na pierwszy rzut oka płyty indukcyjne nie różnią się wyglądem od tych ceramicznych. Są eleganckie i nowoczesne, a także bezpieczne, ponieważ nagrzewa się tylko powierzchnia pod garnkiem. Sprawdź płytę indukcyjną, która nie zna granic firmy Solgaz https://solgaz.eu/produkt/plyta-indukcyjna-ktora-nie-zna-granic/, gotuj, jak chcesz i ciesz się doskonałym wyglądem kuchni.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru płyty indukcyjnej?

Niewątpliwie wśród najważniejszych zalet płyty indukcyjnej wymienić należy bezpieczeństwo, energooszczędność, łatwe utrzymanie w czystości oraz oszczędność czasu. Poza tym nowoczesne modele są wyposażone są w różnego rodzaju opcje, które pozwalają gotować szybciej i zdrowiej. Wybrane funkcje płyty indukcyjnej to na przykład Power Boost, który skraca czas przygotowywania potraw. Rozmiar płyty indukcyjnej pozwala przygotować kilka posiłków jednocześnie, a liczba pól grzewczych także tych, które się ze sobą łączy, umożliwia gotowanie nawet w garnkach o niestandardowych wymiarach. Wiele modeli rozpoznaje obecność i wielkość naczynia. Poza tym możemy również zaprogramować czas jej pracy, na nowoczesne sprzęty sprawdzają temperaturę wewnątrz garnka i dostosowują moc do trybu gotowania.

Jedną we wspomnianych zalet płyty indukcyjnej jest jej bezpieczeństwo. Przede wszystkim powierzchnia wokół naczynie pozostaje chłodna, a dodatkowe blokady uniemożliwiają przypadkowe włączenie. Poza tym na panelu będą widocznie czujniki ciepła resztkowego, które informują o tym, że powierzchnia jest jeszcze ciepła. Przy zakupie warto zwrócić również uwagę na rodzaj zasilania płyty indukcyjnej. Obecnie nie potrzeba już tak zwanej sił, ponieważ wszystkie modele zasilane są napięciem 230V, ale pobór mocy przekracza możliwości „jednej fazy”. Jak widać najlepiej, by w domu była zainstalowana instalacja trójfazowa. Na rynku pojawiają się też modele o nietypowych kształtach, które świetnie wpisują się w nowoczesne aranżacje kuchni. Takie rozwiązanie może być i designerskie, i bardzo wygodne. Sprawdź inne płyty indukcyjne w ofercie Solgaz https://solgaz.eu/plyty-indukcyjne/ i dobierz optymalne rozwiązanie do twojego domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here