Jak w ekonomiczny sposób wyremontować łazienkę

Łazienka jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu – to w niej przeznaczamy sporo czasu na higienę, pielęgnację ale także relaks. Jest też niełatwa w zaprojektowaniu – należy pamiętać o wielu elementach, by cieszyć się nią  lata, a pleśń na ścianach, czy odstająca okleina z szafek nie zniweczyła nam pięknego efektu. Jak więc ją odnowić, bądź wyremontować od podstaw, by nie nadszarpnąć zbytnio domowego budżetu?

Jak zaplanować remont łazienki?

Generalny remont łazienki należy rozpocząć od zastanowienia się, czy chcemy zrobić całkowitą metamorfozę dotychczasowej łazienki, czy też pragniemy w niej zmienić tylko niektóre elementy. W przypadku pierwszej opcji, powinniśmy dokładnie rozplanować co chcemy zmienić oraz w jaki sposób skuć i zutylizować wszystkie elementy dawnej łazienki. 

Następnie warto jest na nowo położyć podkłady przeciw wilgoci, a jeśli zamiast wanny chcemy postawić bezbrodzikowy prysznic, należy wylać beton – dzięki temu uzyskamy skos umożliwiający prawidłowe odprowadzanie wody. Taka właśnie zamiana jest jedną z najczęstszych powodów remontu w domach – prysznic powiększa optycznie łazienkę i jest bardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Prysznice bezbrodzikowe np. marki Deante mają większą powierzchnie sprawiającą, że mogą się pod nim kąpać nawet dwie osoby.  

A co z wykończeniem w stanie deweloperskim? 

Wykończenie łazienki w stanie deweloperskim wymaga mniej zachodu, jednak należy ją zaplanować od samego początku, łącznie z ulokowaniem toalety. Najczęściej wybierane są obecnie zestawy podtynkowe, takie jak oferowane przez firmę Grohe. Komplet ten jest nie tylko bardziej higieniczny w utrzymaniu, ale także wygląda niezwykle estetycznie – połączony z szafką z dotykowym otwieraniem wpisuje się w nowoczesny styl. 

W najnowsze trendy wpisują się także duże kafle, minimum metr na metr, które imitują gładką i nie zmąconą fugami, płaską powierzchnię. Takie rozwiązanie sprawia wrażenie bardzo sterylnego i przyjemnego w utrzymaniu czystości pomieszczenia.   

Salon łazienkowy online

Jednak by uzyskać jak najlepsze efekty w niskiej cenie, warto zajrzeć na strony sklepów łazienkowych. Najbardziej konkurencyjne ceny oferują salony internetowe, takie jak elazienki.pl – posiadając bogaty asortyment, są w stanie zaproponować najlepsze ceny swoim klientom – przykładowo, na zakupie renomowanych baterii łazienkowych marki Kludi można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. 

Do tego dochodzą stałe promocje, programy lojalnościowe oraz wyprzedaże. Każda przesyłka jest ubezpieczona i starannie zapakowana, by upragniony sprzęt łazienkowy dotarł do nas nienaruszony. Wszystkie produkty można zwrócić do 14 dni bez podawania przyczyny – przesyłka jest ekspresowa, a niektóre produkty ze sklepu wysyłane są całkowicie za darmo. Nabywając wyposażenie łazienkowe online zyskujemy o wiele więcej profitów, niż w przypadku zakupów w sklepach stacjonarnych, szczególnie gdy nie mamy czasu na chodzenia po nich i wybieranie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here