Podejmując decyzję o inwestycji w apartamenty do wynajęcia na okres krótkoterminowy, musimy liczyć się z tym, że sam zakup lokalu to dopiero początek. Aby wynajmować nocleg w celach turystycznych, należy odpowiednio przygotować mieszkanie, tak by zapewnić swoim przyszłym klientom wszelkie wygody i warunki maksymalnie zbliżone do tych domowych. Można oczywiście powierzyć obsługę i opiekę nad apartamentem zarządcy, ale jeśli już decydujemy się na samodzielne prowadzenie swojego lokalu, musimy pamiętać o wielu kwestiach.

Zanim się zdecydujemy

Urządzając apartament nad morzem, w górach czy w innym atrakcyjnym regionie, powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby nie zabrakło w nim niczego, co niezbędne jest do codziennego funkcjonowania. Warto o tym pamiętać, jeszcze zanim zdecydujemy się na inwestycję w tę formę nieruchomości – jej przygotowanie zazwyczaj wymaga więcej zaangażowania niż urządzanie mieszkania na okres długoterminowy. Podobnie z późniejszym utrzymywaniem lokalu – rotacja gości związana jest z regularnym sprzątaniem, naprawami, remontami, wymianą sprzętu itp. Jednak niesie to za sobą zdecydowanie wyższy zysk oraz bezpieczeństwo, dlatego apartamentowce turystyczne wciąż przyciągają inwestorów.

Ważne, aby głęboko przemyśleć wybór inwestycji i jej lokalizację. To właśnie niebanalna architektura, ciekawe atrakcje i wyposażenie obiektu oraz bezkompromisowa lokalizacja w pierwszej kolejności przyciągają gości. Dlatego, przykładowo, jeśli decydujemy się na luksusowe mieszkanie na Wybrzeżu, wybierzmy apartament tuż nad brzegiem morza, a jeśli w mieście – w okolicach starówki lub w samym centrum. Walory przyrodnicze, region i klimat danego miejsca warto również w pewnym stopniu odzwierciedlić w aranżacji wnętrza.

Funkcjonalność, wygoda, luksusowe rozwiązania   

Turyści decydujący się na wynajem luksusowego apartamentu oczekują tego, że w lokalu zapewnione będą perfekcyjne warunki mieszkaniowe (umeblowanie wraz z osprzętem), jak również pragną wypocząć w przestrzeni o licznych walorach estetycznych, otoczeni wyjątkowymi przedmiotami, subtelną kolorystyką, a także wygodą. Zapewne w większości to, jakie meble powinny znaleźć się w mieszkaniu do wynajęcia, jest kwestią oczywistą, ale istnieją elementy, na które podczas urządzania nie każdy zwraca uwagę.

W przypadku wysokiej jakości usług, jakimi niewątpliwie są apartamenty do wynajęcia, pamiętać należy o suszarce do włosów, pralce, żelazku, desce do prasowania, komplecie naczyń i garnków. Gościom trzeba zapewnić podstawowe środki higieny i czystości, a miłym akcentem będzie wyposażenie w długoterminowe artykuły spożywcze – kawę, herbatę, cukier itp. Nie może zabraknąć ręczników, a nawet szlafroków i kapci, dzięki którym odwiedzający poczują się w pełni dopieszczeni. Na balkonie czy tarasie przydadzą się meble ogrodowe, popielniczki, a może nawet hamak. Nie każdy pamięta o lampkach nocnych oraz o wygodnym miejscu pracy, dla tych, którzy przyjechali w celach biznesowych – niezbędne będzie biurko, krzesło, dostęp do kontaktu i dobrego oświetlenia. Zapewnijmy również gościom parasolki na niepogodę, wizytówki z numerami taksówek i usług oraz mapy turystyczne, by łatwiej im było korzystać z miejscowych rozrywek.

Pamiętajmy, że do miejsca, w którym panuje ergonomia, komfort i estetyka zawsze chętnie się wraca.

Źródło: Marina Royale – Inwestycja w apartamenty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here