Jak uporać się z zamarzaniem rur?

Zima w Polsce jest bardzo nieprzewidywalna. Zdarza się, że w naszym kraju mrozy są prawdziwie siarczyste. Jak ochronić rury w naszych domach przed zamarzaniem? Znamy na to sposób.

Zima w Polsce jest bardzo nieprzewidywalna. Zdarza się, że w naszym kraju mrozy są prawdziwie siarczyste. Jak ochronić rury w naszych domach przed zamarzaniem? Znamy na to sposób.

Zimą zdarza się, że zamarzają rury wodno-kanalizacyjne. Temperatury w naszym kraju mogą spadać bardzo gwałtownie. Warto w odpowiedni sposób zabezpieczyć się przed koniecznością wykonywania drogich napraw. Tylko w jaki sposób?

Awaria goni awarię

W trakcie wielodniowych mrozów o awarię nietrudno. Może ona skutkować bardzo drogimi naprawami, z koniecznością odkopywania rur. Właśnie dlatego wymyślono kable grzewcze. Ich instalacja nie jest skomplikowana, nie jest to również bardzo kosztowne, a może uchronić przed bardzo drogimi naprawami. W jaki sposób zimą może dojść do awarii w instalacji wodno-kanalizacyjnej? Schemat jest bardzo prosty, otóż w sytuacji, gdy rury nie są w odpowiedni sposób zaizolowane mogą pękać, gdy temperatura spadnie poniżej zera. Dzieje się to poprzez zamarzanie wody, która znajduje się w rurach. W ten sposób zwiększa ona swoją objętość, co powoduje nacisk od wewnątrz, a sam materiał wtedy pęka.

Kable grzewcze do rur – najskuteczniejsza ochrona

W przypadku tego typu instalacji znaczenie ma nie tylko sama izolacja. Najskuteczniejszą metodą jest odpowiednie ogrzewanie rur. Ta metoda sprawdza się nie tylko w przypadku domów jednorodzinnych. Ten sposób stosuje się również w instalacjach, które nie są na bieżąco używane.

Proste podłączenie

Kable grzewcze do rur można zainstalować w bardzo prosty sposób. Wystarczy w odpowiedni sposób przymocować kable do rur, a następnie okryć izolacją termiczną. Kolejny krok to oczywiście podłączenie systemu do prądu. Nie przejmuj się ryzykiem wysokich opłat za elektryczność, ponieważ ta metoda jest energooszczędna, a kable pobierają moc w wysokości zaledwie 16 W/m.

Odpowiedni wybór

Instalacja kabli grzewczych na rurach to w dzisiejszych czasach prawdziwa konieczność. Ważny jest jednak również wybór odpowiedniego osprzętu. Warto w tym przypadku postawić na sprawdzonych producentów, ponieważ jest to inwestycja na wiele lat. Bardzo dobry jakościowo sprzęt można kupić w sklepie internetowym Mikroenergetyka, który ma bardzo bogatą ofertę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here