Harmonogram snu jest jednym z najważniejszych rytmów w organizmie człowieka. Nasze ciało potrzebuje od 6 do 8 godzin snu każdego dnia w celu naprawy i odświeżania się przez następne 24 godziny. Niestety zdarzenia poza naszą kontrolą mogą zakłócać nasze wzorce snu i może być konieczne, abyśmy mogli zmieniać zwyczaje snu, zarówno tymczasowo jak i na stałe. Dopóki poświęcasz trochę czasu, aby zrozumieć swoje zwyczaje snu i ćwiczyć dyscyplinę, możesz nauczyć się jak dostosować harmonogram snu. Określ żądany czas przebudzenia. Jeśli zmienia się harmonogram snu, aby można było budzić się wcześnie na pracę, na przykład, prawdopodobnie chcesz obudzić się godzinę przed wyjazdem.

Rozważ wszystkie zmienne podczas podejmowania decyzji. Jak wyglądają Twoje rano? Ile czasu trzeba zwykle wsiadać, przygotować się i wyjść za drzwi?

Oblicz optymalny czas spania. Większość ludzi potrzebuje 6 do 8 godzin snu każdej nocy, ale dokładny czas niezbędnego snu różni się od osoby do osoby. Określ, w jakim momencie musisz zasnąć, aby obudzić się w pożądanym czasie przebudzenia.

Jednym ze sposobów na to jest zachowanie dziennika snu. Zaplanuj godziny spania co noc przez kilka tygodni. Przeciętnie, a następnie odsuwaj stamtąd, aby ustalić, ile czasu musisz iść do łóżka, aby uzyskać przeciętną ilość snu i wstać w odpowiednim momencie. Na przykład, jeśli zwykle śpisz średnio około 6 godzin i chcesz obudzić się o 5 rano, chcesz zaplanować zasnąć o godzinie 23:00. Lekarze zalecają co najmniej siedem godzin snu każdej nocy.

eurochance.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here