Jak prawidłowo zainstalować fotowoltaikę w Lublinie

Prawidłowy montaż paneli fotowoltaicznych oraz ich odpowiednie usytuowanie to dwa główne czynniki, które mają największy wpływ na ich wydajność oraz opłacalność zastosowania. Żeby funkcjonowały w prawidłowy sposób, muszą być zamontowane w miejscu niezacienionym oraz ustawione pod odpowiednim kątem, aby czerpały jak najwięcej energii ze słońca.

Gdzie najczęściej instaluje się fotowoltaikę w Lublinie?

Panele fotowoltaiczne posiadają dość dużą powierzchnię i dlatego niewiele osób decyduje się na to, aby zamontować je obok swojego domu. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest dach budynku, ponieważ dociera tam najwięcej promieni słonecznych, a cała instalacja nie zajmuje miejsca na działce.

Największa moc fotowoltaiki osiągana jest, wtedy gdy cały system skierowany jest w stronę słońca. Najlepiej jest je skierować na południe i pochylić pod kątem 30-40° do poziomu. Będą wtedy pracować na najwyższych, możliwych obrotach.

W jaki sposób prawidłowo zamontować panele fotowoltaiczne?

Niektórym osobom wydaje się, że montaż fotowoltaiki jest bardzo prosty. Wystarczy tylko zamontować panele, podłączyć falownik i już wszystko pięknie działa. Jednak tak naprawdę takie działanie wymaga znacznie większego wysiłku, a przede wszystkim doświadczenia i wiedzy w tym temacie.

Dlatego należy korzystać tylko ze sprawdzonych film zajmujących się takimi zadaniami od wielu lat. Sprzedaż oraz montaż fotowoltaiki w Lublinie można znaleźć na stronie: https://freesun.pl. Firma zatrudnia wykwalifikowanych specjalistów, którzy na miejscu u klienta dokonają pomiarów i na tej podstawie przygotują odpowiedni system do produkcji energii ze słońca.

Przy montowaniu należy pamiętać o tym aby pod panelem, a powierzchnia dachu zastosować przerwę, która umożliwi chłodzenie oraz wentylacje. Panele muszą także zostać zamontowane na specjalnej konstrukcji, która najczęściej wykonana jest z aluminium.

Montażu nie można przeprowadzić w miejscu, gdzie występują gazy palne albo może być narażona na oddziaływanie czynników chemicznych. Do wszystkich sprzętów zamontowanych na dachu trzeba mieć także odpowiedni dostęp, ponieważ wymagają one prac naprawczych i regularnych konserwacji. Dlatego wszystko musi być idealnie zaprojektowane i wykonane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here