Jak pozbyć się roztoczy z kanapy?

Roztocza nie bytują jedynie na dywanach i wykładzinach, firankach i zasłonach. Równie dużo jest ich na kanapie, na której obiciu codziennie osadzają się nowe zanieczyszczenia. Dlatego pranie tapicerki to czynność równie ważna, jak regularne odkurzanie mieszkania i mycie podłóg.

Dlaczego czyszczenie kanapy jest takie ważne?

Kanapa, a dokładniej jej tapicerka, to siedlisko bardzo wielu zanieczyszczeń, z których wiele osób nie zdaje sobie sprawy. Sofy, kanapy oraz obicia łóżek brudzą się nie mniej niż dywany i wykładziny, a zdecydowanie rzadziej są poddawane procesowi regularnego czyszczenia. Niestety znajdujące się na kanapie zanieczyszczenia mogą mieć znaczący wpływ na ludzkie zdrowie.

Kanapa to mebel, na którym spędza się dość dużo czasu. Wiąże się to natomiast ze zwiększoną ilością zabrudzeń, jakie na kanapie mogę się pojawić. Sami domownicy na ubraniach przynoszą niezliczoną ilość bakterii, roztoczy i alergenów. Na pilocie, który niejednokrotnie leży na kanapie, jest ich jeszcze więcej. W końcu niejeden raz na kanapie je się drobne przekąski, a okruchy stają się idealną pożywką dla bakterii i grzybów. Jeśli do tego w domu są jeszcze zwierzęta wylegujące się na kanapie, można uznać, że ten mebel jest siedliskiem najróżniejszych bakterii, grzybów, drobnoustrojów i oczywiście roztoczy.

Czyszczenie kanapy to więc nie tylko usuwanie plam lub walka z szarzejącym materiałem. To konieczność z punktu widzenia higieny.

Jak skutecznie wyczyścić tapicerkę?

Nowoczesne meble są wykonane z łatwych do czyszczenia mikrowłókien, jeśli jednak kanapa ma delikatne obicie, jej czyszczenie należy zostawić specjalistom. Pranie kanapy powinno zostać poprzedzone dokładnym jej odkurzaniem. Tutaj idealnie sprawdza się odkurzacz bezprzewodowy z modułem ręcznym. Jeśli w domu jest zwierzę, warto wybrać odpowiednią szczotkę, która pozwoli na usunięcie sierści z kanapy. Środek do czyszczenia tapicerki należy natomiast wybierać ostrożnie. Najlepiej sprawdza się pianka do czyszczenia tapicerki lub specjalny płyn do czyszczenia kanap.

Jak usunąć roztocza z kanapy?

Pranie i odkurzanie kanapy nie zawsze pozwala usunąć wszystkie zanieczyszczenia, dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest stosowanie od czasu do czasu generatora pary lub stacji parowej. Część z tych urządzeń posiada specjalny moduł ręczny, który pozwala na odświeżenie tapicerki. Dzięki gorącej parze z kanapy można usunąć roztocza oraz wiele szkodliwych bakterii i grzybów. Przenośny zbiornik wody w nowoczesnych urządzeniach pozwala na skierowanie strumienia pary w dowolne miejsce, dzięki czemu szybko i sprawnie można odświeżyć tapicerkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here