Własne mieszkanie to azyl, w którym chcemy czuć się bezpiecznie i komfortowo. To właśnie dlatego przywiązujemy tyle wagi do tego jak mieszkanie jest urządzone. Posiadacze małych mieszkań mają szczególnie ciężkie zadanie. Muszą pogodzić wiele funkcjonalności na małej przestrzeni. Jednocześnie nikt nie chce, aby jego mieszkanie, szczególnie gdy jest małe sprawiało wrażenie ciasnego i zagraconego meblami.

Dlatego szczególnie w małych wnętrzach warto skorzystać z poniższych trików, które pomogą optycznie powiększyć małe mieszkanie. Po pierwsze w małych mieszkaniach warto zastosować jasne kolory na ścianach. Świetnie sprawdzą się biel i beże. Nie musza występować na wszystkich ścianach, ale warto zastosować je w dużej ilości, a inne kolory potraktować jako elementy dodatkowe. Po drugie w małych mieszkaniach warto zastosować na możliwie największej powierzchni identyczną podłogę. Takie same panele lub deski, nie dzielą przestrzeni, dzięki czemu optycznie ją powiększają. Oczywiście możemy zastosować płytki w łazience, ale unikajmy raczej różnych rodzajów podłogi w każdym pomieszczeniu – płytki w przedpokoju, inne płytki w łazience, jeszcze inne w kuchni i panele w pokoju – taka różnorodność nie jest dobrym pomysłem w małym wnętrzu.

Po trzecie warto zastosować lustra, które odbijają przestrzeń, a dzięki temu optycznie ją powiększają. Powodują także odbici światła, dzięki czemu pomieszczenia stają się jasne, a jasne przestrzenie sprawiają wrażenie przestronnych. Lustro w przedpokoju czy też ogromne, zajmujące całą ścianę lustro w łazience, nie są zarezerwowane jedynie dla ogromnych przestrzeni. Wręcz przeciwnie warto stosować je w tych niewielkich.

badtaste.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here