Jeśli chcemy inwestować w nowe rolety wewnętrzne lub żaluzje do domu, możemy zastanawiać się, który kolor i wykończenia pasują do naszych pomieszczeń. Możemy nawet czuć się przytłoczeni bogactwem dostępnych współcześnie opcji. Nie ma jednego koloru przeznaczonego do wszystkich okien. Sposób doboru wykończenia okien zależy wyłącznie od nas. Mimo to, istnieje kilka różnych koncepcji, które możemy wziąć pod uwagę.

Kolor wykończenia

Zdecydowanie najbardziej popularną i najbezpieczniejszą opcją dopasowania rolet i żaluzji jest dostosowanie ich do wykończenia okna lub mebli w pomieszczeniu. Przykładem może być sytuacja, w której mamy parapet malowany na biało. Do takiego elementu będą idealnie pasować białe, szerokie żaluzje drewniane. Jeśli ramy okienne w domu są przesłonięte ciemnym, naturalnym drewnem możemy zbudować wewnętrzne okiennice lub żaluzje drewniane. Będzie to idealnie współgrać z ciemnymi meblami. Docenia to zwłaszcza wszyscy ludzie chcący nadać pokojom staroświeckiego i eleganckiego klimatu. Odważniejsi mogą szukać kontrastów z całym pomieszczeniem. Może zaowocować to np. rozjaśnieniem zbyt ponurej ciemności lub przełamać monotonię jednolitego koloru. Błękitne żaluzje z pewnością wniosą radość do sterylnie białego salonu. W dużych pomieszczeniach o niezatłoczonej przestrzeni zastosowanie pionowych żaluzji w intensywnych barwach może dać efekt przełamania. Pod ten kolor możemy dobierać wiele dodatków.

Kolor naturalnego drewna

Ludzie nie zawsze decydują się, aby dopasować swoje rolety lub żaluzje do framugi okiennej, a jednym z powodów jest oszałamiający wygląd naturalnego drewna. Jeśli twoje okna są wykończone ozdobnym białym detalem, nie oznacza to, że nie można cieszyć się pięknymi, drewnianymi okiennicami. Naturalne drewno w białym wykończeniu może stworzyć niesamowity kontrast, a kolor żaluzji zawsze można powiązać z innym elementem w pokoju. Szczególnie popularną opcją jest dopasowanie do szafek kuchennych. Mają one często piękne naturalne wykończenie z drewna, a drewniane żaluzje lub rolety można wystylizować tak samo. To świetny sposób, aby nadać swoim oknom spójny wygląd w pomieszczeniu. Żaluzje bambusowe świetnie sprawdzają się natomiast do pokoi w orientalnym klimacie, ale równie dobrze wyglądają wszędzie tam, gdzie nie chcemy przytłoczyć okien. Pionowe żaluzje mogą wyglądać interesująco, kiedy w dużym, otwartym salonie będą tworzyć układ z wielkimi regałami w tym samym kolorze. Może to wywołać wrażenie jakby meble były znacznie bardziej okazałe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here