Jak dobrać odpowiedni dywan do wnętrza

Nowoczesne dywany zdecydowanie różnią się od tych tradycyjnych, tkanych ręcznie na przestrzeni stuleci. Zwykle nie są aż tak bogato i misternie zdobione – praktyczny minimalizm stanowi najbardziej pożądany obecnie trend, również w zakresie wzornictwa. Nie oznacza to jednak, że nowoczesne dywany muszą być nudne i mało zróżnicowane. Kupując dywan, masz do wyboru pełną gamę ciekawych wzór i odcieni, które pięknie podkreślą nowoczesny wystrój wnętrza!

Dywan w stylu nowojorskim

Jeśli zachwycają Cię pełne elegancki i prestiżu wnętrza w stylu nowojorskim, nic nie stoi na przeszkodzie, aby samodzielnie zaaranżować taki wystrój w swoim domu! Pomogą w tym odpowiednio dobrane dywany, najlepiej o stonowanej kolorystyce i delikatny, np. geometrycznym wzorze. Dywan w stylu nowojorskim może posiadać również charakterystyczny, przypominający nieco posadzkę deseń.

Jeżeli urządzasz swój dom w tym właśnie nurcie – poznaj szeroki wybór dywanów w stylu nowojorskim w sklepie Modern Classic Home..

We wnętrzu urządzonym w stylu New York, bardzo dobrze sprawdzą się również dywany we wzory w stylu marokańskim. Taki deseń znajdziesz nie tylko w przypadku dywanów, ale również szeregu innych produktów dostępnych w Modern Calssic Home. Pamiętaj jedynie, że w przypadku ich dużego nagromadzenia uzyskasz gwarantowany efekt „przerostu formy nad treścią”. Jednak dywan, lub inny akcent ozdobiony marokańskim deseniem, to ciekawe urozmaicenie monotonnego pod innymi względami wnętrza.

Dywany gładkie

Na https://mchome.pl/ dostępne są również nowoczesne dywany gładkie. Jednokolorowy dywan może wyróżniać np. jego faktura. Godne uwagi są z pewnością naturalne dywany z juty, doskonałe do wnętrz w stylu boho, japandi lub new nordic. Inną świetną propozycją są puszyste, niezwykle miłe w dotyku dywany ze sztucznego futra.

Współczesne dywany produkowane maszynowo potrafią być nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale również – znacznie przyjemniejsze w dotyku od tych tradycyjnych, tkanych ręcznie. W przypadku produktów z tej kategorii, aspekt ten ma niebagatelne znaczenie.

Dobrym pomysłem do niemal każdego wnętrza, oprócz dywanów w regularne wzory oraz dywanów gładkich, są także np. dywany we wzór imitujący marmur lub inny naturalny kamień. Wszystkie dywany od https://mchome.pl/, podobnie jak inne luksusowe sprzęty, cechują się bardzo wysoką jakością wykonania i dbałością o każdy detal.

Chociaż w witrynie sklepu figurują jako „dywany dekoracyjne” i tego waloru odmówić im nie można, jednocześnie są to również dywany bardzo praktyczne. Przyjazne dla skóry dywany, po których można z przyjemnością chodzić boso, a także – po prostu usiąść, są przy tym stosunkowo proste pod względem ich czyszczenia. Zwłaszcza nowoczesne dywany z tworzyw sztucznych są przyjazne dla alergików i wygodne w praniu.

Dywany i chodniki w stylu loftowym

Styl industrialny, nawiązujący, jak sama jego nazwa wskazuje, do rozwiązań o nieco „przemysłowym” charakterze, stwarza pole do tworzenia aranżacji z użyciem dywanów imitujących posadzkę. W loftowym wystroju zamiast klasycznego dywanu, bardzo dobrze sprawdzić się może też tzw. chodnik dywanowy. Wystarczy jedynie wybrać odpowiedni wzór oraz rozmiar takiego chodnika.

Chodniki dywanowe bardzo dobrze prezentują się w długich, lecz wąskich pomieszczeniach, np na korytarzach. Takie rozwiązanie często jest stosowane nie tylko w prywatnych domach, ale również np. w przestrzeni hotelowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here