Jak dbać o rolety materiałowe?

Codziennie wiszą i zasłaniają nasze okna, lecz rzadko kiedy pamiętamy o ich odkurzaniu, czyszczeniu czy prasowaniu, a przypominamy sobie o tym dopiero, gdy zauważymy plamy i zabrudzenia lub szykujemy się na przyjazd gości. Nie ma w tym nic złego, ale należy pamiętać o kilku ważnych wskazówkach odnośnie ich pielęgnacji, dzięki czemu Twoje wnętrze będzie znacznie schludniejsze, a tym samym rolety wewnętrznie nie zniszczą się trakcie ich oczyszczania. Wszystkiego właśnie dowiesz się z naszego dzisiejszego artykułu, który polecamy do czytania w formie poradnika domowego.

Jak często czyścić?

Nasza odpowiedź brzmi: regularnie. Nie należy zaniedbywać rolet wewnętrznych, ze względu na brak widocznych plam, brudów i zanieczyszczeń, ponieważ codziennie na nich zbiera się mnóstwo kurzu. Działa to na podobnej zasadzie jak wszystkie inne sprzęty domowe, które co pewien czas odkurzamy i czyścimy. Również rolety materiałowe wymagają takiej pielęgnacji, ponieważ w przeciwnym razie w Twoim mieszkaniu nadal będzie panować kurz i liczne roztocza, które znajdują się w materiałach. To ważna rada szczególnie dla alergików, ponieważ mogą oni znacznie bardziej się męczyć i odczuć ulgę dopiero po dokładnym usunięciu kurzu z powierzchni rolet. Wiemy i rozumiemy, że ich czyszczenie może wydawać się żmudne i bardzo czasochłonne, lecz wystarczy co kilka dni przecierać je z kurzu, a przynajmniej kilka razy w miesiącu wyprać za pomocą specjalnych środków.

Usuwanie zabrudzeń i kurzu

Teraz pytanie w jaki sposób czyścić nasze rolety wewnętrzne? W kwestii wycierania kurzu nie w tym większej filozofii, ponieważ wystarczy użyć zwykłego odkurzacza z czystą końcówką na najmniejszych obrotach lub przetrzeć materiał wilgotną szmatką, co w zasadzie powinno pomóc ostatecznie. Natomiast, gdy zobaczysz na rolecie jakiekolwiek zabrudzenia, trzeba najpierw zastanowić się i sprawdzić czy dany materiał należy prać ręcznie czy można też wrzucić je do pralki na konkretną temperaturę. Tego dowiesz się już wyłącznie od producenta rolet wewnętrznych materiałowych, który powinien zamieścić na opakowaniu lub na stronie potrzebne informacje związanie z pielęgnowaniem rolet i poszczególnym postępowaniem.

Jednak jeśli nie masz pewności, lepiej nie ryzykować i wyczyścić roletę ręcznie za pomocą specjalnych środków czyszczących przeznaczonych między innymi do materiałów. Znajdziesz je w każdym sklepie z działem chemii domowej, a koszt nie powinien być zbyt wysoki. Następnie polecamy ściągnąć ostrożnie roletę z zawiasów i rozmontować ją na podłodze w taki sposób, by wszystkie części zostały odpowiednio posegregowane, dzięki czemu nie powinieneś mieć później problemu ze złożeniem jej odnowa. Rozłożenie całego materiału na czystej podłodze będzie dla Ciebie najwygodniejsze, a tym samym będziesz w stanie wyprać całą powierzchnię rolety w równych odstępach. Należy używać jak mniej środka czyszczącego, by nie spowodować niechcianych plam na materiale, które mogą go wybarwić. Zatem trzeba zachować ostrożność i dokładność w czyszczeniu, ale gwarantujemy, że w ten sposób Twoje rolety będą zawsze pięknie i estetycznie prezentować się w Twoim domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here