Gdańsk jest jednym z najdroższych miast w Polsce pod względem cen nieruchomości. Ile aktualnie musimy zapłacić za nowe lokum w tej lokalizacji?

Piękne widoki, zabytki o wielowiekowej historii, świetnie rozwinięta gospodarka, czyste powietrze, dobra komunikacja – to tylko niektóre zalety związane z zamieszkaniem w Gdańsku. Nic więc dziwnego, że aktualnie coraz więcej osób decyduje się na przeprowadzkę w tym właśnie kierunku. Ceny nieruchomości w Gdańsku od paru miesięcy utrzymują się na dość podobnym poziomie – pojawiły się wprawdzie niewielkie korekty, ale zarówno deweloperzy, jak i właściciele nieruchomości na rynku wtórnym nie wprowadzili znacznych zmian w stawkach. Aktualnie za nowe mieszkania na sprzedaż w Gdańsku będziemy musieli zapłacić średnio 6 926 złotych za metr kwadratowy, z kolei za mieszkanie na rynku wtórnym średnio 8 268 złotych za metr kwadratowy.

Różnica wynika przede wszystkim z faktu, że w najdroższej lokalizacji, czyli w centrum Gdańska znajdują się mieszkania z drugiej ręki – przeważnie w zabytkowych kamienicach, ale również w blokach. Natomiast nowe inwestycje prowadzone są głównie w większym oddaleniu od centrum, ale jeśli przejrzymy oferty deweloperów, możemy również zauważyć, że do dyspozycji są też luksusowe inwestycje położone w prestiżowych punktach miasta. Ceny różnią się również pod kątem metrażu – jeśli będziemy chcieli zdecydować się na zakupienie kawalerki w Gdańsku, w takim przypadku będziemy musieli również przygotować się na nieco większy wydatek. Ceny kawalerek mogą dochodzić nawet do 10 000 złotych za metr kwadratowy, gdy mówimy o bardzo dobrych lokalizacjach.

Tak wysoka cena jest głównie wynikiem wysokiego zainteresowania takimi mniejszymi metrażami – są one chętnie wybierane w celach inwestycyjnych, na przykład do wynajmu turystycznego. Jeśli jednak zdecydujemy z lokalizacji w centrum lub w jego pobliży, będziemy mogli znaleźć już o wiele tańsze mieszkania. Aktualnie eksperci nie zapowiadają żadnych zmian cen nieruchomości w Polsce, dlatego to dobry czas na dokonanie zakupu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here