Gdzie warto kupić mieszkanie w Krakowie?

Kraków to jedne z najpiękniejszych miast w Polsce – nic więc zatem dziwnego, że sporo osób rozważa przeprowadzkę w te strony. Kluczową kwestią staje się w tym momencie zakup własnego lokum – dużym zainteresowaniem cieszą się nowe mieszkania na Krowodrzy w Krakowie.

Przed zakupem mieszkania w dawnej stolicy Polski i jednocześnie drugim co do wielkości – zaraz po Warszawie – mieście w kraju trzeba znaleźć odpowiedzi na szereg pytań. Rynek wtórny czy pierwotny? Jaka lokalizacja, standard i powierzchnia? W Polce na rynku mieszkań wciąż dominuje tendencja zwyżkowa – ceny nieruchomości rosną. W Krakowie sytuacja przedstawia się jednak inaczej, ponieważ nowe lokale w porównaniu z 2018 r. staniały średnio o ok. 4 proc. Niewykluczone zatem, że to dobry moment na zakup mieszkania na Krowodrzy.

Lokalizacja ma znaczenie

Lokalizacja to jeden z najważniejszych czynników decydujących o cenie nieruchomości. w Krakowie średnia cena za 1 m kw. wynosi niespełna 7500 zł. Tak, jak wszędzie, tak i tu obowiązuje zasada: im bliżej centrum, tym drożej. Oczywiście każda z dzielnic Krakowa ma swoje zalety, niemniej w poszukiwaniu tańszych propozycji deweloperów opłaca się zainteresować takimi ofertami, jak np. nowe mieszkania na Krowodrzy w Krakowie. Doskonałym przykładem jest tutaj osiedle U Przybyszewskiego – inwestycja, za którą stoi deweloper Ekopark.

Nowoczesne mieszkania na Krowodrzy – czyli standard w cenie

Osoby planujące zakup mieszkania w Krakowie muszą rozstrzygnąć wiele dylematów. Zazwyczaj w pierwszej kolejności trzeba zdecydować, co wchodzi w rachubę: lokal z rynku pierwotnego czy wtórnego? Oba te rozwiązania mają zalety, aczkolwiek w przypadku mieszkań z drugiej ręki należy się liczyć z pewnymi ograniczeniami aranżacyjnymi wynikającymi np. z układu pomieszczeń. Z kolei nowe mieszkania na Krowodrzy w Krakowie wyznaczają już zupełnie inne standardy odpowiadające preferencjom wymagających klientów. Atrakcyjne projekty tworzące spójną całość uwzględniają różne potrzeby w zakresie aranżacji wnętrz. Są utrzymane w nowoczesnym duchu i zarazem na tyle ponadczasowe, że nowe mieszkania na Krowodrzy przypadną do gustu również zwolennikom elegancji w klasycznym wydaniu.

Dlaczego warto wybrać nowe mieszkania na Krowodrzy w Krakowie?

Krowodrza to świetny wybór dla osób pragnących odetchnąć od miejskiego zgiełku. Powstające tu osiedla to przestrzeń wyposażona w tarasy i ogrody – jest przyjazna nie tylko dla singli par, ale także dla rodzin. Ponadto dzielnica jest dobrze skomunikowana z pozostałymi częściami miasta. Nie brakuje tu też apartamentów, co niewątpliwie podnosi atrakcyjność tego miejsca – rosnący pobyt na apartamenty to trend występujący w skali krajowej.

Zakup mieszkania na Krowodrzy jest znakomitą lokatą kapitału i inwestycją w przyszłość oraz powodem, aby w Krakowie osiedlić się na stałe. Wybór nowego mieszkania stanowi nie lada wyzwanie, dlatego trafionym pomysłem jest zgłoszenie się do doświadczonego i sprawdzonego dewelopera, który pomoże rozwiać wątpliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here