Eksperci, biorąc pod uwagę rozmaite branże, często stosują śruby nierdzewne. Jest to przede wszystkim spowodowane tym, że elementy z tej kategorii posiadają rozmaite, cenne właściwości. Czym charakteryzuje się stal nierdzewna? W jakich sytuacjach śruby tego typu są często wykorzystywane?
Czym cechuje się stal nierdzewna?
Między innymi stal nierdzewna cechuje się bardzo dobrą odpornością na korozję. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że ma to spore znaczenie – szczególnie uwzględniając konstrukcje lokalizowane na zewnątrz budynków. Komponent ten ma również taką właściwość, jak żarowytrzymałość. O co jednak tutaj chodzi, bo pojęcie dla wielu może być trochę zagadkowe… Oznacza to po prostu, że produkty zrealizowane przy użyciu tego materiału nie tracą swoich zalet nawet w obliczu na przykład bardzo wysokiej temperatury. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat? Inne korzystne walory stali nierdzewnej to optymalny stosunek wytrzymałości do wagi oraz podleganie recyklingowi. Fachowcy doceniają również łatwość w aspekcie obróbki oraz krótki czas potrzebny do tego, aby wyczyścić akcesoria tego typu. Nie bez znaczenia jest fakt, że elementy wykonane przy użyciu stali nierdzewnej, a mogą to być śruby, podkładki, nakrętki, wkręty, nity zrywalne, pręty gwintowane itp. mają także elegancki wygląd.
Gdzie śruby nierdzewne są najczęściej wykorzystywane?
Skala zastosowania jest bardzo szeroka. Elementy tego typu mogą być wykorzystywane na przykład do produkcji aparatury spożywczej lub wyposażenia kuchennego. Są zatem obecne w wielu polskich domach lub mieszkaniach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na śruby ze stali nierdzewnej do montowania tymczasowych namiotów magazynowych, zewnętrznych balustrad metalowych lub pawilonów handlowych. Dużo osób decyduje się na akcesoria tego typu w takich branżach, jak przemysł, motoryzacja, budownictwo. Przykładem są śruby zamkowe (z łbem grzybkowym z podsadzeniem). Posiadają one następujące oznaczenia: DIN 603/ISO 8677/PN 82406 (warto je zapamiętać). Mają metryczny rodzaj gwintu i występują w różnych klasach wytrzymałości (4.6, 4.8 i 8.8). Gdzie mogą być generalnie wykorzystane? Między innymi uwzględniając połączenia konstrukcji drewnianych. Fachowcy stosują śruby zamkowe także w konstrukcjach narażonych na bezpośredni kontakt ze skórą. Te elementy nadają się także do skręcania ławek, płotów lub elementów ogrodzeniowych. Na uwagę zwraca łeb kulisty. Jest on bowiem eleganckim ozdobnikiem elementu łączącego.
Zobacz aktualną ofertę – śruby nierdzewne od Stalmut.