Garnki na indukcję

Kuchnie indukcyjne stały się coraz popularniejsze ze względu na ich wydajność i bezpieczeństwo w użytkowaniu. Aby jednak móc z nich korzystać, konieczne jest posiadanie odpowiednich garnków, które są przystosowane do działania na tej technologii. W tym artykule omówimy rodzaje garnków na indukcję oraz ich cechy charakterystyczne.

Garnki indukcyjne – rodzaje

Na kuchniach indukcyjnych można używać garnków z różnych materiałów. Każdy z nich ma inne właściwości i wygląd. W zależności od wybranego garnka możemy mieć do czynienia z szybszym lub wolniejszym przewodzeniem ciepła, a co za tym idzie – materiał można dopasować bezpośrednio pod gotowane potrawy. Jakie są najpopularniejsze materiały, z których są wykonane garnki na indukcję?

  • Garnki ze stali nierdzewnej
  • Garnki z żeliwa emaliowanego
  • Garnki ceramiczne
  • Garnki z aluminium

Garnki ze stali nierdzewnej

Garnki ze stali nierdzewnej są jednymi z najpopularniejszych na rynku. Charakteryzują się trwałością i łatwością w utrzymaniu czystości. Mają estetyczny wygląd, dzięki czemu świetnie prezentują się w każdej kuchni. Garnki są wyposażone w grube dno, co pozwala na równomierne rozprowadzenie ciepła i szybkie gotowanie potraw.

Garnki emaliowane

Garnki emaliowane to kolejna popularna opcja. Wykonane są z żeliwa pokrytego emalią, dzięki czemu mają efektowny wygląd i ochronę przed rdzewieniem. W przeciwieństwie do garnków ze stali nierdzewnej garnki emaliowane wymagają większej uwagi w czyszczeniu, aby zachować ich piękny wygląd bez zarysowań. Z drugiej strony, są one bardzo trwałe i świetnie sprawdzają się w gotowaniu potraw na wolnym ogniu.

Garnki z aluminium

Garnki z aluminium są bardzo lekkie i łatwe w manewrowaniu. Cienkie ścianki w tego rodzaju garnkach, umożliwiają szybkie nagrzewanie, a dodatkowa warstwa stali nierdzewnej na dnie poprawia przewodzenie ciepła. Garnki aluminiowe są bardzo łatwe w czyszczeniu.

Garnki ceramiczne

Garnki ceramiczne są wykonane z ceramicznej powłoki na metalowej płycie. Mają one ładny wygląd i są bardzo trwałe. Garnki te są łatwe w czyszczeniu i wymagają minimalnej ilości oleju podczas gotowania. Jednym z największych minusów garnków ceramicznych jest ich cena, która jest zazwyczaj wyższa niż cena innych rodzajów garnków.

Gdzie zakupić garnki na indukcję?

Garnki indukcyjne można kupić w wielu sklepach. Jednakże bardzo często się zdarza, że taki produkt po prostu nie będzie funkcjonował z naszą indukcją. Problem powodują materiały o niskiej jakości. Z tego względu warto wiedzieć, gdzie szukać garnków na indukcję. Solidne i godne polecenia garnki znajdziesz w sklepie internetowym Indelo – https://www.indelo.pl/garnki-indukcyjne-cat-339.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here