Dywany shaggy

Popularne dywany typu shaggy mają mnóstwo niekwestionowanych zalet. Chętnie przykrywa się nimi podłogi salonów, sypialni i pokoi dziecięcych. Równie dobrze sprawdzają się w innych miejscach i rolach, także tych nietuzinkowych. Przedstawiamy pomysły na kreatywne wykorzystanie dywanów shaggy we wnętrzu i poza nim.

Na balkonie i tarasie

Dywany z długim włosiem sprawdzają się między innymi na balkonach i tarasach, szczególnie tych o zabudowanym charakterze. Dzięki nim, wychodzący na zewnątrz domownicy, nie muszą stosować specjalnego wyjściowego obuwia i mogą odczuwać ponadprzeciętny komfort wypoczynku. Na balkonach i tarasach najczęściej stosuje się dywany typu sztuczna trawa, imitujące naturalny trawnik. Oferowane na rynku pokrycia  charakteryzują się podwyższoną odpornością na zmieniające się warunki atmosferyczne oraz ponadprzeciętną trwałością, dzięki czemu nadają się do licznych zastosowań zewnętrznych. Sztuczne trawy sprzedawane są w rolkach o różnych szerokościach, które docina się zgodnie z potrzebami podobnie jak wykładziny PCV.

Ponad podłogą

Klasyczne dywany shaggy polecane są między innymi rodzinom z dziećmi czy zwierzętami – zarówno maluchy, jak i domowe pupile, uwielbiają bowiem zabawę i odpoczynek na tego typu dywanach. Z tego względu, w domach i mieszkaniach, w których przebywają dzieci czy zwierzęta, nierzadko można spotkać dywany shaggy na powierzchniach poziomych innych od podłogi. Wyglądają i sprawdzają się idealnie jako legowiska dla zwierząt domowych – można je spotkać np. w wielopoziomowych drapakach dla kotów. Często kładzie się je również na wstawianych do przedpokojów ławeczkach do komfortowej zmiany obuwia, a także na skrzyniach na zabawki oraz antresolach m.in. w pokojach dla dzieci.

Na ścianie

Dywany z długim włosiem można również wieszać na powierzchniach pionowych ścian i mebli, zyskując tym samym barierę akustyczną (niezwykle ważną np. w blokach) oraz izolację termiczną. Rozwiązanie to było kiedyś szalenie popularne – dywany na ścianie są bowiem nie tylko praktyczne, ale i dekoracyjne. Wzorzyste, kolorowe modele, przybierają postaci oryginalnych obrazów, a te z długim włosiem, płaskorzeźb, które nadają charakteru każdemu wnętrzu. W nowoczesnych domach i mieszkaniach, dywany shaggy występują często również w zastępstwie dosyć drogich, tapicerowanych zagłówków łóżek (szczególnie tych małżeńskich) – są bardzo miłe w dotyku, wygodne i ciepłe, dzięki czemu gwarantują podobny komfort wypoczynku.

Podsumowując, dywany z długim włosiem są nie tylko ciepłe, miękkie i miłe w dotyku, ale i wielofunkcyjne. Można stosować je zarówno na podłogach, jak i innych powierzchniach poziomych, szczególnie jeśli chce się zadbać o komfort dzieci czy zwierząt. Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, by wieszać je na płaszczyznach pionowych, takich jak między innymi ściany oraz stosować je na balkonach czy tarasach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here