Dowiedz się, jak ważne jest oświetlenie w aranżacji ogrodu

Rozważasz zmianę aranżacji ogrodu lub tarasu? Rynek oferuje takie rozwiązania, że nie będziesz potrzebował do tego łopaty. Za pomocą różnego rodzaju oświetlenia ogrodowego, całkowicie odmienisz swój ogród, niezależnie od pory roku.

Czy wiesz, że donica może rozświetlić Twój ogród?

Projektanci nie śpią. Co chwilę spotykamy się z nowinkami w branży architektury ogrodowej. Jeśli lubisz niebanalne rozwiązania, które sprawią, że przestrzeń nabierze innych kolorów, postaw na świecące donice led. Możesz je nabyć również online, np. w sklepie Jadar. Można bezdyskusyjnie stwierdzić, że takie donice są wielofunkcyjne. Przede wszystkim służą roślinom ogrodowym, są ozdobą aranżacji, ale ich największym atutem jest funkcja rozświetlenia przestrzeni. Wykonane z materiału odpornego na warunki atmosferyczne sprawdzą się również jako donice na taras. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wstawić je też do salonu.

Efekt rozświetlenia, jaki dają donice Costa, Marine czy Toskana różni się od tego, jak robią to typowe lampy ogrodowe. Niezależnie od ich wielkości i kształtu, donice led do ogrodu świecą subtelnie i na niewielką odległość. Dlatego najlepiej prezentują się w grupach. Dobrym pomysłem będzie ustawienie ich wzdłuż schodów, by oświetlić wejście po zmierzchu. Obowiązkowym wyposażeniem każdego przyjęcia w ogrodzie muszą być donice led zewnętrzne.

Potrzebujesz więcej światła? Wybierz lampy ogrodowe.

Jeśli subtelne oświetlenie to dla Twojego ogrodu za mało, warto przyjrzeć się lampom. Dostępne na rynku fajne lampy ogrodowe inspirują. Jeśli dysponujesz dużą przestrzenią, możesz zaszaleć i wstawić kilka takich lamp. Różne kształty, wielkości czy źródła światła sprawiają, że każdy ogród, czy taras może być oświetlony w świetnym stylu. Bowiem, lampa to przecież element aranżacji w tym wypadku zewnętrznej. Lampy w formie kuli, sześcianu czy stożka to kształty, które idealnie uzupełnią naturalny krajobraz ogrodu. Design to też ważna kwestia również w przypadku architektury ogrodowej. Lampy ogrodowe kule dostępne są w kilku wielkościach, dzięki czemu wykorzystasz je na małych, jak i dużych przestrzeniach.

Czy lampa ogrodowa jest odporna na deszcz?

Powinna taka być. Jeśli wykonana jest profesjonalne, z materiałów odpornych na wilgoć, bez problemu będzie służyć swoim światłem przez długie lata. Najlepiej w tym wypadku sprawdza się tworzywo. Wytrzymałość na warunki atmosferyczne jest w Polsce bardzo istotna, a lampy ogrodowe stojące wykonane z tworzywa mają tę właściwość. Ani grad, ani deszcz nie jest im straszny. Poza tym, jak to na podwórku, czasem gramy w piłkę czy bawimy z psem. Wykonany z tworzywa klosz będzie w takich okolicznościach bezpieczny. Nie można też zapominać o łatwości w utrzymaniu czystości w przypadku nawet dużych lamp ogrodowych solarnych czy lamp stojących na prąd wykonanych z materiałów syntetycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here