Dmuchawy i odkurzacze ogrodowe

Jesień to piękna pora roku. W ogrodzie jednak niesie ona za sobą dodatkowe obowiązki, związane z porządkowaniem spadających z drzew liści. Aby utrzymać czystość w ogrodzie, trzeba by było cały czas grabić jesienne dywany z naszych trawników, co byłoby czasochłonne i wymagało dużego wysiłku. Poza tym grabiami ciężko jest pozbyć się wszystkich zalegających na powierzchni trawnika liści. Do tego celu warto zaopatrzyć się w specjalne urządzenie, które ułatwi prace ogrodowe.

Dmuchawy do liści

Dmuchawy do liści to narzędzia ogrodowe, które ułatwiają jesienne porządki. Pomagają one w pozbywaniu się liści z trawników bez konieczności ich grabienia.
Dmuchawy do liści mogą również pełnić funkcję odkurzacza ogrodowego. Zależy to od stopnia zaawansowania urządzenia. Odkurzacze wciągają liście z trawnika i przenoszą do specjalnego worka, skąd później łatwo można je wyrzucić. Najbardziej zaawansowane modele odkurzaczy posiadają funkcję rozdrabniarki do liści. Jest to bardzo wygodna opcja ponieważ rozdrobnione liście można wykorzystać w ogrodzie jako nawóz dla innych roślin.

Rodzaj zasilania urządzeń

Dmuchawy do liści występują na rynku w trzech wariantach zasilania sprzętu. Podstawowy, a zarazem najtańszy model dmuchawy pracuje tylko po podłączeniu do prądu elektrycznego. Praca sprzętu musi odbywać się cały czas na kablu co wiąże się z zakupem długiego przedłużacza oraz poważnymi ograniczeniami ruchowymi dla operatora sprzętu. Dmuchawa elektryczna jest przeznaczona do małej powierzchni ogrodu i raczej nie sprawdzi się gdy posiadamy dużą działkę. Jej używanie jest też całkowicie wykluczone kiedy liście nie są w pełni suche, ponieważ grozi to uszkodzeniem maszyny, a także porażeniem prądem jej operatora.

Kolejnym rodzajem zasilania dmuchaw do liści są sprzęty wyposażone w akumulator. Po naładowaniu urządzenie pracuje mobilnie bez sieci elektrycznej. Takie rozwiązanie jest już w pełni wygodne i pozwala zapomnieć o ograniczeniach związanych ze stałym kontrolowaniem kabla. Podobnie jak dmuchawy elektryczne modele akumulatorowe nadają się do pracy tylko w warunkach suchych, jednak spokojnie poradzą siebie na działkach o dużej powierzchni.

Spalinowe dmuchawy do liści to zdecydowanie najlepsze urządzenia. W ich przypadku operator sprzętu nie jest ograniczony ani kablem, ani stanem naładowania baterii. Bez problemu poradzą sobie z zawilgoconymi liśćmi. Są to sprzęty, które idealnie sprawdza się zarówno w warunkach przydomowego ogrodu, jak i do użycia profesjonalnego.

Niezależnie od rodzaju wybranego urządzenia dmuchawa do liści jest ogromnym ułatwieniem dla osób dbających o swoje ogrody w okresie jesiennym. Wybór właściwego rozwiązania dla każdego jest inny, ponieważ jeżeli posiadamy działkę o małej powierzchni, gdzie nie ma dużo drzew zakup spalinowej dmuchawy może okazać się niepotrzebny i zbyt kosztowny w stosunku do ułatwień jakie za sobą niesie. Przed zakupem urządzenia warto dokładnie przeanalizować nasze potrzeby i zastanowić się jak często będziemy używać sprzętu. Dmuchawy do liści są popularnymi urządzeniami. Można je kupić w sklepach ogrodniczych, czasami są w promocjach sieciowych supermarketów, przez Internet, a także w marketach budowlanych, gdzie są dostępne przez cały rok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here