traktorek ogrodowy do koszenia trawy

Koszenie trawników o dużej powierzchni jest czasochłonnym i żmudnym zadaniem, które można jednak znacząco przyspieszyć i ułatwić sobie życie. Zwykłą kosiarką można zastąpić praktycznym traktorkiem ogrodowym. Tego typu urządzenia cieszą się coraz większą popularnością, zarówno wśród klientów indywidualnych, jak również biznesowych. Praca w ogrodzie staje się zdecydowanie wygodniejsza, gdyż można ją wykonywać w pozycji siedzącej. To tylko niektóre z zalet traktorka ogrodowego.

Poznaj zalety traktorków ogrodowych

Traktorki ogrodowe wykorzystywane są na szeroką skalę przez wiele firm i osób prywatnych, mających do skoszenia dużą powierzchnię trawnika na swojej działce. Mogłoby się wydawać, że zakup takiego urządzenia jest zbędnym wydatkiem w przypadku domowego użytku, ale jeśli zależy nam na czasie, wygodzie i zawsze nienagannie wyglądającym trawniku, nie ma sensu dłużej się zastanawiać. Oczywiście taki traktorek ogrodowy nie należy do tanich, dlatego jego wybór musi być dobrze przemyślany. Warto w niego zainwestować przy przestrzeni do wykarczowania mającej co najmniej 1500 metrów kwadratowych. W przypadku traktorka znika problem z ładowaniem akumulatora kosiarki elektrycznej czy bieganie z przedłużaczami i kablami po całym trawniku. Traktorek zapewnia wygodną pracę, nie trzeba niczego pchać – jego obsługa ogranicza się do sterowania, gdyż jedzie sam. Nie brakuje na rynku modeli tego typu urządzeń, które wyposażone są w wygody fotel wraz o oparciem na ręce czy z większą ilością wolnego miejsca na nogi. Wszystko to jeszcze bardziej zwiększa komfort ich użytkowania.

Ogromną zaletą traktorków ogrodowych jest ich zasięg. Są w stanie pracować długotrwale i bezawaryjnie. W przypadku dużych powierzchni zielonych, które wymagają regularnego koszenia, sprawdzają się idealnie. Nie trzeba przejmować się długością przewodu, pojemnością akumulatora ani koniecznością noszenia ze sobą kanistra z paliwem. Taki traktorek ogrodowy poradzi sobie praktycznie w każdych warunkach, niezależnie od wielkości i utrudnień w postaci wysokich pnączy czy gałązek. W przypadku tego urządzenia można mówić o wielofunkcyjności. Posłuży nie tylko do koszenia trawy, ale też jako glebogryzarka. Może być wykorzystywany przez cały rok, łącznie z okresem zimowym – idealnie sprawdzi się w roli pługu śnieżnego. Obecność haka w tylnej części traktorka pozwala doczepić do niego przeróżne akcesoria – przykładowo takie do wysiewu nasion czy rozpylania oprysków.

Jak wybrać traktorek ogrodowy?

Jeśli chodzi o dobrej jakości kosiarki do dużych powierzchni, które pozwolą zaoszczędzić czas i energię, godne polecenia są traktory ogrodowe Stiga. Decydując się na tego typu urządzenie, warto zwrócić uwagę na producenta i najlepiej wybrać produkt tego renomowanego. Istotnymi parametrami będą też moc silnika, liczba cylindrów, szerokość i wysokość koszenia, noże, tempomat, promień skrętu, mulczowanie, pojemność kosza, ergonomia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here